Mickoski: Zhvillojmë bisedime, negociojmë me të gjitha partitë

Must Read

Ballistët gjejnë mënyrë për ta parë ndeshjen, të organizuar do të mblidhen të Gjimnazi i Tetovës

https://youtu.be/l9mUB8e6dC8 Atmosfera do të ishte ndryshe po të mos ishim në kohë ...

Tërmet me manigtudë 3.5 të shkallës Rihter goditi Shqipërinë

Tërmet me intesitet prej 3.5 shkallë sipas Rihterit ka goditur Shqipërinë. Tërmeti ka...

Si do të ligjërohet online nga klasa? Bllokohet platforma nga interneti i dobët

https://youtu.be/E8_x_RExWP4 Shkolla “Nevenka Georgieva” në Kisella Vodë ishte bërë gati që të...
- Advertisement -

“Zhvillojmë bisedime dhe negociojmë me të gjitha partitë. Në momentin që do të ketë vendim nga ato bisedime, do ta informojmë publikun maqedonas”, kështu u përgjigj lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në pyetjen e gazetarëve se me cilat parti po negocion.

Mickoski tha se fakti se nuk po kumtojnë informacione, nuk do të thotë se ata janë pasiv në procesin e negociatave.

- Advertisement -

“Unë nuk do ta quaja atë si sjellje pasive, por përkundrazi do ta quaja si sjellje të pjekur, sepse vlerësojmë se qytetarët nuk duhet t’i ngarkojmë me frustrimet tona, sa kemi dhe sa nuk kemi shumicë parlamentare. Por, thjeshtë, kur me të vërtetë do të kemi shumicë parlamentare, do të njoftojmë se kemi. Në këtë moment zhvillohen bisedime, qëndroni të durueshëm”, tha Mickoski.

Propozoi që mediat të mos kenë burim të informacioneve njerëz të caktuar të partive, sepse kështu sipas tij po bëhet konfuz publiku.

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Gepostet von TV21 am Dienstag, 11. August 2020
- Advertisement -

Ballistët gjejnë mënyrë për ta parë ndeshjen, të organizuar do të mblidhen të Gjimnazi i Tetovës

https://youtu.be/l9mUB8e6dC8 Atmosfera do të ishte ndryshe po të mos ishim në kohë  pandemie, por  mungesa e  publikut...

Tërmet me manigtudë 3.5 të shkallës Rihter goditi Shqipërinë

Tërmet me intesitet prej 3.5 shkallë sipas Rihterit ka goditur Shqipërinë. Tërmeti ka qenë 12 kilometra në thellësi...

Si do të ligjërohet online nga klasa? Bllokohet platforma nga interneti i dobët

https://youtu.be/E8_x_RExWP4 Shkolla “Nevenka Georgieva” në Kisella Vodë ishte bërë gati që të fillojë mësimin nga 1 tetori....

10 futbollistët më të paguar në botë për vitin 2020

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kryesojnë edhe një herë renditjen e këtij viti në Forbes të futbollistëve më të paguar, pasi Messi...

Dhunë policore në Manastir, polici me shqelma dhe shufër rrah një manastiras

https://youtu.be/Kme0pFEe6L4 Nëpunësi policor në mënyrë brutale ka rrahur një qytetarë në qendrën e Manastirit. Në video shihet...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -