Mickoski tregoi se sa herë është takuar me Ahmetin dhe çfarë kanë biseduar

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencë për media ka treguar se me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti janë takuar vetëm një herë.

Në këtë takim, sipas asaj që e deklaron Mickoski, Ahmeti e ka njoftuar se do të fillojë negociatat për formim të Qeverisë me liderin e Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, Zoran Zaevin.

- Advertisement -

“Me zotëri Ali Ahmeti kam pasur një takim përafërsisht një orësh, javën e kaluar në kuadër të Kuvendit. Në atë takim, zotëri Ahmeti më njoftoi se do të fillojë negociatat me LSDM-në, me arsyetimin se ajo është partia e cila ka fituar në bllokun maqedonas. Unë i thash, se nuk pajtohem sepse partia që fitoi te maqedonasit është VMRO-DPMNE-ja dhe bindshëm fitoi. Por, në rregull, ai është mendim i tij dhe unë i dëshirova suksese në negociatat”, tha Mickoski.

Se pse po mendon se VMRO-DPMNE-ja është fituese, Mickoski tha se pas verifikimit të mandateve doli se partia e tij ka 40 deputetë, kurse LSDM-ja ka 32. /TV21

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ

🔴 [ВО ЖИВО] Прес-конференција на Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Gepostet von TV21 am Dienstag, 11. August 2020
- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -