Mickoski thirrje Këshillit Iniciues për dorëheqjen e tij: Ejani të bisedojmë dhe së bashku ta mundim LSDM-në dhe Zoran Zaev.

Must Read

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore...
- Advertisement -

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski i tha Këshillit Iniciues për dorëheqjen e tij dhe kongresin e jashtë zakonshëm për zgjedhjen e një kryetari të ri se ai nuk e ka ndërmend të jap dorëheqje dhe i thirri ata që të bisedojnë për ta mundur së bashku këtë Qeveri.

“Unë thash që nuk e kam ndërmend të jap dorëheqje, sepse kjo shkon në favor të LSDM-së dhe Zoran Zaevit. Do të ishte një veprim frikacak dhe për këtë arsye do të qëndroj dhe do të luftoj deri në fund. Unë u bëj thirrje Iniciatorëve që të vijnë në parti dhe së bashku të diskutojmë dhe së bashku ta mposhtim këtë Qeveri”, tha Mickoski.

- Advertisement -

Mickoski gjithashtu paralajmëroi protesta kundër kësaj Qeverie.

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...

Gjuha Shqipe hiqet nga memorandumet e MASH! Carovska thotë se s’ka ndryshime, por kumtesat dërgohen vetëm maqedonisht

https://youtu.be/ItFN5QptB50 Milla Carovska u emërua Ministre e Arsimit dhe Shkencës.Me të ardhur në krye të këtij digasteri,...

“Rusino” mbyllet edhe për Gostivarin, deklarata e Nuredinit e pa pranueshme për protestuesit

https://youtu.be/te-qHzTVI5E Deklarata e djeshme e ministrit të mjedisit Naser Nuredini se deponia Rusino do të mbetet ashtu...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -