Mickoski: Nuk ka asgjë kriminale në bisedën e publikuar private

Must Read

Italia do ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të Covid-19

Italia me siguri do ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme  që të ndihmojë kriza me koronavirusin të mbahet...

Për konviktet e studentëve dhe nxënësve në Shkup, “Alkaloid-i” me donacion prej 16.000 litrave mjete antiseptike

“Alkaloid ASH Shkup”, dhuroi produkte nga gama e tij e mjeteve antiseptike dhe dezinfektuese për konviktet e...

Miratohet protokolli për këndet e lojërave për fëmijë

Qeveria sot e miratoi protokollin për punë në kënde për lojëra në kushte të epidemisë dhe rekomandoi...
- Advertisement -

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski për MIA-n deklaroi se nuk ka asgjë kriminale në bisedën që sot është publikuar në internet në të cilën implikohet se ai është takuar me biznesmenin Orce Kamçev, i dyshuar në rastin “Perandotia” derisa ai ishte nën masa hetuese. Për të, siç thotë, është çudi që publikimi i kësaj bisede private vjen vetëm një ditë pasi njëri prej avokatëve në rastin “Reket” kishte paraqitur kërcënime për vrasjen e klientit të tij.

“Kjo është biseda e njëjtë që tani është publikuar. Supozoj se ka edhe një pjesë që nuk besoj se u përgjigjet për ta publikuar. Edhe kjo është ajo që doli. Atje nuk ka asgjë kriminale. Ja pasione të ulëta, një bisedë private. Po, isha në spital dhe këto ditë shkoj në spital, të mos mundohen të lëshojnë bisedime sepse atje është nëna ime, e vizitoj, ashtu që le të incizojnë ata, le të ndjekin”, deklaroi sot Mickoski në një intervistë për MIA-n që do të publikohet të dielën.

- Advertisement -

Mickoski pohoi se është shënjestër e ndjekjes, e incizimit dhe për veten thotë se është “profe” për struktura individuale.

Për liderin e opozitës është çudi që publikimi i një pjese të kësaj bisede vjen pas kërcënimit që e ka marrë avokati i Bojan jovanovskit./MIA

- Advertisement -

Italia do ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të Covid-19

Italia me siguri do ta vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme  që të ndihmojë kriza me koronavirusin të mbahet nën kontroll, sepse Qeveria bën...

Për konviktet e studentëve dhe nxënësve në Shkup, “Alkaloid-i” me donacion prej 16.000 litrave mjete antiseptike

“Alkaloid ASH Shkup”, dhuroi produkte nga gama e tij e mjeteve antiseptike dhe dezinfektuese për konviktet e studentëve dhe nxënësve, të cilat...

Miratohet protokolli për këndet e lojërave për fëmijë

Qeveria sot e miratoi protokollin për punë në kënde për lojëra në kushte të epidemisë dhe rekomandoi respektim të ashpër të masave...

Është ulur burokracia për ndërmarrjet, shteti kuoton mirë në indeksin e burokracisë

Financat nuk janë problemi kryesor në kushte të KOVID-it. Tani është momenti kur kompanive u nevojitet ulje e problemeve me procedurat burokratike,...

Bekteshi-Galloway: Marrëdhëniet e mira bilaterale janë baza për thellimin e bashkëpunimit

Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi sot realizoi takim përmes video telefonatës me ambasadoren e Britanisë së Madhe SH.T. Rachel Galloway.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -