Mickoski nuk do të jetë në krye të partisë? Nikollovski: Është gënjeshtër se unë do të jem lideri i ri

TË FUNDIT

Tetovë, me fishekzjarre festojnë 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Në sheshin Iliria në Tetovë me fishekzjarre po festohet 108 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

41 viktima dhe 1022 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara,...

Black Friday, turma me qytetarë për të blerë! Filipçe: Duhet të jeni të durueshëm

https://youtu.be/nbNvO7FY5U0 Turma të mëdha vërshuan qendrat tregtare të Shkupit ditën e djeshme....

Dita e tretë e protestave të VMRO-DPMNE-së! Mickoski: Këtë fundjavë në Sofje copëtohet identiteti

https://youtu.be/XC1qXQ8Ckcw Zoran Zaev është duke përgatitur një dështim kombëtarë, por nga secili...

Jeton e vetme në një dhomë konvikti! E përmalluar për fëmijët kërkon ndihmë

https://youtu.be/4QLTvlEr72E Kjo është Zana Kuqi nga Tetova. Ajo jeton...

Opozitarja VMRO-DPMNE përgatit ndryshim të liderit aktual të partisë, Hristijan Mickoski, ndërsa kumbari i kësaj gjëje është ish-lideri i partisë, Nikolla Gruevski. Këtë e pohon ish-funksionari i VMRO-DPMNE-së, Filip Petrovski. Sipas tij, për lider të ri të VMRO-DPMNE-së përflitet emri i Aleksandër Nikollovskit, nënkryetar i partisë.

 “Këtu është përmendur Aleksandër Nikollovski, i cili është i adhuruari i ri i Gruevskit, për të cilin përflitet se pas abolimit të Mickoskit, duhet të jetë trashëgimtari i tij i ri, apo, me aminin e Gruevskit, që ai të mbajë vëmendjen  e tij në parti. Sipas informacioneve të mia, Nikollovski punon në formimin e koalicionit, mediave, në mbledhjen e gazetarëve dhe personave ndikues që do të mbështetnin dhe ekzekutojnë këtë gjë. Këtë e di Mickoski dhe mendoj se është i vetëdijshëm se nuk mund t’i ikë kësaj nëse ndodh ndryshimi”, deklaroi Filip Petrovski – ish-deputet.

Sipas Petrovskit, kjo është tërësisht e papranueshme për VMRO-DPMNE dhe do të jetë shkatërruese, për shkak se siç thotë, partia është në gjendje shumë të keqe tani.

Tv21 kontaktoi edhe me nënkryetarin Aleksandër Nikollovski, i cili pas deklaratës së shkurtër tha se bëhet fjalë për gënjeshtër dhe manipulim klasik.

Njëkohësisht, burime të partisë në pushtet në lidhje me deklaratën e Petrovskit, thonë se nuk duan t’i komentojnë ndodhitë e brendshme në parti, për shkak se, siç thonë, nuk duan të përzihen në punët e tyre.

TË NGJAJSHME