Mickoski nga Vevçani: LSDM-ja tre vite kishte mundësi të bëjë diçka

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Sot kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski e vizitoi Vevçanin, ku realizoi takim me vendasit dhe theksoi se më 15 korrik do t’i jepet fund virusit Zoran Zaev dhe më pas do të fillojë Rilindja e Republikës së Maqedonisë. Është koha që Republika e Maqedonisë të fillojë të lëvizë në rrugën e duhur, ndërsa kjo do të jetë së bashku me VMRO-DPMNE-në.

“Më 15 korrik është shansi ynë për ta ëndërruar ëndrrën të cilën duam ta ëndërrojmë, por së pari duhet t’i fitojmë ata. Fillimisht duhet këtë pandemi ta fitojmë. Dhe prandaj çdoherë flasim në mënyrë të hapur dhe të sinqertë, sepse njeriu është i madh aq sa mund t’i njohë edhe dobësitë e veta. Unë si kryetar i VMRO-DPMNE-së nga partia më e madhe dhe më e organizuar politike në shtetin tonë mësova të jetojë me dobësitë e njerëzve. Por njerëzit nuk duhet të mësojnë të jetojnë me dobësitë e pushtetarëve. Pasi që populli është ai i cili jep dhe ai që merr. Më 15 korrik unë jam i bindur në urtësinë e qytetarëve të Vevçanit dhe jam i bindur në urtësinë dhe guximin e qytetarëve të Maqedonisë tonë se do të dalin masovikisht dhe masovikisht do ta mposhtim këtë pandemi të cilën e solli kjo udhëheqësi e LSDM-së e kryesuar nga Zoran Zaev dhe më pas do t’i përvjelim mëngët dhe do ta rilindim shtetin”, theksoi Mickoski.

Средба со жителите на Струга, 25.06.2020

Средба со жителите на Струга, 25.06.2020

Gepostet von Hristijan Mickoski am Donnerstag, 25. Juni 2020
- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -