Mickoski në takim në OEMVP

TË FUNDIT

Osmani jep mbështetje për grafën etnike në letërnjoftime

Edhe Bujar Osmani nga BDI ka shprehur përkrahje për grafën etnike në letërnjoftime. Në ClickPlus deklaroi se mungesa e një...

Nuk përjashtohet mundësia për bashkëpunim LSDM-BDI në zgjedhjet lokale, tha Osmani

Përvojat nga zgjedhjet paraprake dhe fakti se kemi një mandat të dytë qeverisës, janë një argument i mjaftueshëm që...

ASH-ja nuk është e përgatitur të jetë në Qeveri, tha Osmani në Click Plus

Duke folur për Alternativën dhe gatishmërinë e BDI-së që të bashkëqeverisë me të, Bujar Osmani në ClickPlus ka folur...

Alternativa në Qeveri? Osmani: Jemi të gatshëm nëse e pranon programin

Paralajmërimet e liderit të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami se po negociohet me dy deputetë të opozitës për të rritur...

Në BDI ka njerëz që kanë ambicie personale, tha Bujar Osmani në Click Plus

Zhvillimet e fundit në BDI dhe përplasjet mes eksponentëve, i ka komentuar Bujar Osmani në Click Plus. Ai e...

Në vigjilje të zgjedhjeve lokale, Oda Ekonomike e Maqedonisë Veriperëndimore ka filluar takimet me krerët politik në vend.

Sot në takim ka qenë lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Në takim janë prezantuar dhe idetë e Odës, të cilat siç thojnë nga kjo e fundit, kanë për qëllim të rrisin dhe zhvillojnë ekonominë e vendit.

“Qëllimi i këtij takimi ishte të diskutohen çështjet me rëndësi të cilat sjellin deri tek përmirësimi i klimës si biznesit, tejkalimit të krizës të shkaktuar nga Pandemia Kovid-19 por edhe çështjet tjera të rëndësishme të ndërlidhura me pushtetin lokal që tangojnë biznesin”, thuhet në njoftimin e OEMVP-së.

Nga OEMVP-ja vlerësojnë, se transparenca dhe llogaridhënia, zvogëlim i zhvillimit të pabarabartë rajonal ekonomik, ulja e papunësisë, krijimi i platformës ekonomike do të kontribuojë për zhvillim të qëndrueshëm ekonomik dhe rritja e BPV-së mbi 4% në katër vitet e ardhshme./TV21

TË NGJAJSHME