Mickoski i komentoi “bombat” për “Perandorinë”

Must Read

Shkupi pret mbështetje nga Sofja për BE-në, për gjuhën dhe identitetin nuk negociohet

Negociata për identitetin e popullit maqedonas dhe gjuhën maqedonase nuk ka pasur dhe nuk do të kenë....

Panair i bletarisë në sheshin “Maqedonia”

 “Panairi i dytë i bletarisë në Maqedoni” do të mbahet që sot deri të dielën në sheshin...

14 të vdekur dhe 862 raste të reja me Covid-19

866 të infektuar me koronavirus janë regjistruar brenda 24 orëve informon ministria e Shëndetësisë nga gjithsej 2699...

Bombat i komentoi lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.  Thotë se ato janë montuar pjesë – pjesë dhe janë publikuar nga LSDM-ja.

“Ato biseda prehen dhe montohen pjesë- pjesë sipas nevojës së LSDM-së dhe Zoran Zaevit. Mendojnë se ajo do të ndihmojë diçka në fushatën e tyre në uljen e debaklit që do ta përjetojnë. Ajo që thuhet aty, unë edhe e kam thënë. Po, kur e kam marrë funksionin e liderit të VMRO-DPMNE-së para 30 muajve, ishte në situatë të vështirë financiare, me pronë të bllokuar”, tha Mickoski.

Përndryshe, “bomba” të reja janë publikuar në rrjetet sociale. Këtë herë dëgjohet se si lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski flet me Zoran Milevskin apo Zoki Kiçeec dhe me Sllobodanka Aleksovskën ish-drejtoreshë e Agjencisë për punësim. Mickoski flet për ndihmën që biznesmeni Orce Kamçev ia ka dhënë për borxhet e partisë, ndërkaq në një moment thotë se për këtë gjatë negociatave për Ligjin për Prokurori Publike ka luftuar të përfundojë rasti “Perandoria” kundër Kamçevit.

Shkupi pret mbështetje nga Sofja për BE-në, për gjuhën dhe identitetin nuk negociohet

Negociata për identitetin e popullit maqedonas dhe gjuhën maqedonase nuk ka pasur dhe nuk do të kenë. Këto janë fakte dhe janë...

Panair i bletarisë në sheshin “Maqedonia”

 “Panairi i dytë i bletarisë në Maqedoni” do të mbahet që sot deri të dielën në sheshin qendror në Shkup.

14 të vdekur dhe 862 raste të reja me Covid-19

866 të infektuar me koronavirus janë regjistruar brenda 24 orëve informon ministria e Shëndetësisë nga gjithsej 2699 teste të realizuara. Nga Instituti...

Rrëmujë në tregun e Tetovës, qytetarët të frikësuar nga personat që nuk respektojnë masat

https://www.youtube.com/watch?v=vsNjF8C-jTw Përderisa numri i personave të infektuar është duke u rritur në mënyrë  drastike, tregjet në Tetovë...

S’ka negociata për identitetin! Nga Bullgaria nuk ka propozim zyrtar për kompromis

https://youtu.be/CMxRCWRaYPY “Nuk ka negociata për identitetin tonë” – kështu u shprehën presidenti Stevo Pendarovski dhe kryeministri  Zoran...

More Articles Like This