Array

Messin më shumë e kënaq fitorja se rekordi

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Lionel Messi ka prekur një tjetër rekord në karrierën e tij të madhe futbollistike.

Sulmuesi i Barcelonës me golin e mbrëmshëm në fitoren kundër Valencias, ka arritur në kuotën e 400 golave në fanellën e skuadrës katalonase.

- Advertisement -

Asi argjentinas përmes profilit të tij në Facebook, është shprehur i kënaqur me rekordin e ri, por ai mendon se më e rëndësishme ishte fitorja.

“Gjeja më e rëndësishme është fitorja duke fituar tri pikë në një ndeshje të vështirë”, ka shkruar katër herë fituesi i Topit të Artë.

- Advertisement -

Messi është në rrugë të mirë që në këtë sezon të garave të fitoj trofe të rëndësishme me “blaugranat” të cilat janë në garë që t’i fitojë tri trofetë e mëdha, La Ligën, Kupën e Mbretit dhe Champions Leaguen.

- Advertisement -

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -