Messi pritet të flasë publikisht për vendimin e tij për t’u larguar nga Barça

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Ka qenë një javë për të harruar pas sezonit për të harruar në FC Barcelona pasi Lionel Messi informoi klubin që donte të largohej.

Kapiteni aktual i Barça është i gatshëm të thyejë heshtjen e tij për këtë temë, por do të presë kohën dhe momentin e duhur për të shpjeguar arsyet që qëndron pas dëshirës për t’u larguar.

- Advertisement -

Deri më tani Leo ka qëndruar i heshtur për vendimin e tij, si dhe përgjigjet ndaj komenteve nga Ronald Koeman (menaxher), Ramon Planes (drejtori i futbollit) dhe Josep Maria Bartomeu (president) mbi të ardhmen e tij. Vetë Bartomeu ka folur vetëm me Jorge Messi, babai dhe agjenti i Leos, për situatën aktuale.

Ajo që është e padiskutueshme është se Messi i shprehu Barçës, përmes avokatëve të tij dëshirën për ta lanë  Camp Nou. Ai i tha Koeman të njëjtën gjë gjatë bisedës së tyre të shkurtër. Messi ka raportuar se Pep Guardiola i ka thënë se dëshiron të bashkohet me Manchester Cityt, raporton SPORT, përcjell portali tv21.tv

- Advertisement -

Sidoqoftë, Leo duhet të flasë hapur dhe publikisht për gjendjen e tij dhe si arriti në përfundimin për largim nga Barça ditët në vijim. E vetmja gjë që ai i tha klubit është se ai do të bëjë testet PCR të dielën dhe do të bashkohet për stërvitje para sezonit të hënën së bashku me shokët e tij të skuadrës.

Përveç humbjes poshtëruese 8-2 ndaj Bayern Munchen në Ligën e Kampionëve, Messi është gjithashtu i mërzitur nga vendimi i klubit për të shitur shumë nga miqtë e tij të ngushtë në skuadër (Luis Suárez, Arturo Vidal …).

- Advertisement -

Leo e di se ai duhet ta shpjegojë vendimin e tij para botës – dhe veçanërisht tifozët e klubit ku ai ishte që prej moshës 13 vjeçare – por dëshiron të presë kohën e duhur për të zbuluar motivet e tij. Ai do të ketë vetëm një mundësi për të shqyrtuar si duhet mendimet dhe arsyet e tij.

Manchester City janë të gatshëm të rritin ofertën e tyre për të nënshkruar me Messin, PSG janë duke pritur të shohin se si zhvillohet situata dhe Bartomeu është gati të japë dorëheqjen nëse Messi e premton të ardhmen e tij në klub./21Media

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -