Mesit i vjen keq që nuk i dëgjoi mjekët për koronavirusin

TË FUNDIT

Futbollisti i PSZH-së dhe futbollisti i kombëtares argjentinase, Lionel Mesi, ka bërë të ditur se po përballet me shumë probleme shëndetësore pas kovidit, transmetojnë mediat franceze.

Mesi u infektua me koronavirus në fillim të këtij viti dhe futbollisti argjentinas pohon se iu desh shumë kohë për t’u rikthyer në formë pasi u shërua nga sëmundja.

Sinqerisht, më vjen keq që nuk i dëgjova mjekët. Duhet të them që kjo sëmundje më preku dhe më la gjurmë. Sidomos në mushkëritë, tha Mesi.

Ai vuri në dukje se u kthye në fushë para kohe pasi vuante nga virusi, megjithëse mjekët e këshilluan të pushonte.