Mesazh lamtumirës i Melani Tramp: Ishte nder si Zonjë e parë t’u shërbej amerikanëve

TË FUNDIT

Zonja e parë e SHBA-së, Melani Tramp, e cila nesër do ta braktisë Shtëpinë e Bardhë së bashku me bashkëshortin Donald Tramp, të cilit i skadon mandati i presidentit, me mesazh iu drejtua kombit amerikan.

Në një video mesazh që mbrëmë u postua në ueb faqen e Shtëpisë së Bardhë, ajo tha se nderi më i madh në jetën e saj ishte që ishte zonja e parë e SHBA-së.

“Unë jam frymëzuar nga amerikanët e mahnitshëm në të gjithë vendin tonë të cilët kanë ndërtuar komunitetet tona me mirësinë dhe guximin e tyre, me mirësinë dhe hirin e tyre. Katër vitet e fundit kanë qenë të paharrueshme. “zemra ime dhe historitë e tyre të mahnitshme të dashurisë, patriotizmit dhe vendosmërisë”, shkroi Melani Tramp në letër.

Në të, ajo gjithashtu falënderoi të gjithë infermierët, mjekët, profesionistët e shëndetit dhe shumë njerëz të tjerë që punojnë për të shpëtuar jetë dhe u shprehu ngushëllimet familjeve që humbën të dashurit e tyre për shkak të pandemisë së koronavirusit.

“Çdo jetë është e çmuar dhe i lus të gjithë amerikanët ta përdorin kujdesin dhe mendjen e shëndoshë për të mbrojtur ata në rrezik, pasi miliona vaksina tani po shpërndahen”, shtohet në mesazhin e zonjës së parë.