Menduh Thaçi do ta ndihmojë “Besën” të formojë grup parlamentar?

Must Read

Policia e Tetovës ka privuar nga liria 4 shtetas të Shqipërisë

Dje (25-tetor) rreth orës 19:20, në rrugën e,,Ilindenit“ në Tetovë, pjestarët e policisë nga SPBTetovë kanë privuar...

Bajden: Falë Trampit, Koreja e Veriut ka raketa më të rrezikshme

Kandidati presidencial i Partisë Demokratike dhe ish nënpresident  i SHBA-së, Xho Bajdeni e akuzoi rivalin e tij,...

Zjarrëfikësit në protestë, kërkojnë rrogën e rezikshmërisë

Zjarrfikësit e Qytetit të Shkupit protestuan në Brigadën Autokomanda për shkak të mospagimit të kompensimit për rrezik...

Kreu i PDSH-së dhe deputeti i vetëm i kësaj partie në Parlament, Menduh Thaçi, mund të jetë deputeti që mund të ndihmojë Lëvizjen Besa të formojë grup parlamentar. Pritshmëri të tillë ka ish-deputeti i opozitares VMRO-DPMNE, Ilia Dimovski, i cili në emisionin ClickPlus në TV21 tha se Thaçi mund të bëhet bashkë me 4 deputetët e Besës dhe të formojnë një grup parlamentar me 5 deputetë, minimumi i nevojshëm për ta formuar grupin.

“Me shumë gjasa i pesti do të jetë z.Menduh Thaçi nga PDSH-ja, i cili është deputet i vetëm, i 62-ti. Nuk ka konfirmim, e as demant për këtë, por është pritshmëria ime”, u shpreh Dimovski./TV21

Policia e Tetovës ka privuar nga liria 4 shtetas të Shqipërisë

Dje (25-tetor) rreth orës 19:20, në rrugën e,,Ilindenit“ në Tetovë, pjestarët e policisë nga SPBTetovë kanë privuar nga liria personat: E.Z (24),...

Bajden: Falë Trampit, Koreja e Veriut ka raketa më të rrezikshme

Kandidati presidencial i Partisë Demokratike dhe ish nënpresident  i SHBA-së, Xho Bajdeni e akuzoi rivalin e tij, shefin aktual të shtetit Donald...

Zjarrëfikësit në protestë, kërkojnë rrogën e rezikshmërisë

Zjarrfikësit e Qytetit të Shkupit protestuan në Brigadën Autokomanda për shkak të mospagimit të kompensimit për rrezik në punë, për të cilën...

Osmani: Për mbishkrimet nëpër monumente zgjidhje le të gjejnë historianët jo politikanët

Lidhur me kërkesat e fundit të politikanëve bullgarë për të ndryshuar pllakat në monumentet që lexojnë "okupatori fashist Bullgar", Osmani tha se...

Osmani: Ka dallime me Bullgarinë në pritshmëritë nga marrëveshja

Bujar Osmani, Ministri i Punëve të Jashtme, në konferencën e sotme për media tha se ka dallime midis Maqedonisë dhe Bullgarisë në...

More Articles Like This