Meksikë, 784 të vdekur, 9.556 të infektuar me Covid-19

TË FUNDIT

Interi gjunjëzoi Milanin

Emocione, gola, sherr, karton të kuq, por në fund triumfon Inter. Derbi i Milanos në Kupën e Italisë vishet zikaltër...

Kosnett: Marrëveshja e Washingtonit mbetet në fuqi

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip Kosnett ka folur për marrëveshjen e Uashingtonit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim...

Donald Trump krijon zyrën e ish-presidentit në Florida

Donald Trump nuk është më president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por kjo nuk e ndalon atë të...

Thomas Tuchel do të zëvendësojë Lampardin

Thomas Tuchel është emëruar trajner i ri i Chelseat. Ai vjen në “Stamford Bridge” pas një periudhe dy vjeçare...

Biseda e parë telefonike Putin-Bajden

Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden dhe homologu i tij rus, Vlladimir Putin, për herë të parë pas zgjedhjes së...

Në Meksikë dje është paraqitur numër rekord i të infektuarve të rinj me koronavirus – 9.556.

Kjo është dita e dytë me radhë që vendi shënon rritje rekorde të numrit të rasteve të reja, sepse të premten u konfirmuan 8.458 raste të reja të koronavirusit.

Meksika është në vendin e gjashtë në botë sipas numrit të rasteve të konfirmuara të koronavirusit.

Në 24 orët e fundit e kanë humbur jetën edhe 784 persona, me çka numri i përgjithshëm i viktimave nga fillimi i pandemisë është rritur në 47.472.

Meksika është në vendin e tretë në botë sipas numrit të rasteve të vdekjes, pas SHBA-së dhe Brazilit. 

TË NGJAJSHME