Më shumë se 18 milionë njerëz në botë të infektuar me Covid-19

Must Read

Gjashtë persona të lënduar, njëri prej tyre më rëndë gjatë përplasjes së tre automjeteve në Tetovë

Gjithsej gjashtë persona u lënduan, prej tyre një vajzë më rëndë, në aksidentin e komunikacionit midis tre...

Arrestohet një grua për shkak të letrës me helm që dërgoi në Shtëpinë e Bardhë

Policia amerikane arrestoi  një grua të dyshuar për dërgimin e një letre deri te Shtëpia e bardhë...

Janë sanksionuar 346 shoferë në Shkup, 150 për shpejtësi të tejkaluar, 28 motoçiklistë

Në territorin e Qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 346 sanksione, mes të cilëve...
- Advertisement -

Numri i të infektuarve me koronavirus në botë tejkaloi 18 milionë dhe arrin 18.020.684, sipas të dhënave më të reja të publikuar në faqen e internetit “Uorldometers.

Milioni i parë është regjistruar më 2 prill.

- Advertisement -

Numri i personave të infektuar kohën e fundit rritet për një milionë për katër ditë – 16 milionë janë regjistruar më 29 korrik, 15 milionë më 25 korrik…

Më shumë se një e katërta e rasteve pozitive me Kovid-19 janë në SHBA, ku janë të regjistruar pothuajse 4.800.000 pacientë. Vijon Brazili me më shumë se 2,7 milionë dhe India me mbi 1,7 milionë të infektuar.

- Advertisement -

Në Evropë, Rusia ka më shumë raste të konfirmuara të koronavirusit – pothuajse 850.000 dhe më pas vijojnë Spanja me më shumë se 335.000 pacientë, Britania e Madhe me pothuajse 304.000, Italia me pothuajse 248.000 dhe Gjermania me më shumë se 211.000 të infektuar.

- Advertisement -

Gjashtë persona të lënduar, njëri prej tyre më rëndë gjatë përplasjes së tre automjeteve në Tetovë

Gjithsej gjashtë persona u lënduan, prej tyre një vajzë më rëndë, në aksidentin e komunikacionit midis tre automjeteve që ndodhi dje rreth...

Arrestohet një grua për shkak të letrës me helm që dërgoi në Shtëpinë e Bardhë

Policia amerikane arrestoi  një grua të dyshuar për dërgimin e një letre deri te Shtëpia e bardhë me helmin vdekjeprurës ricin, kumtuan...

Janë sanksionuar 346 shoferë në Shkup, 150 për shpejtësi të tejkaluar, 28 motoçiklistë

Në territorin e Qytetit të Shkupit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 346 sanksione, mes të cilëve 17 shkelje për ngasje pa...

Është arrestuar personi që sulmoi një mjek në Klinikën e Toksikologjisë

Gjatë ditës së djeshme është arrestuar S.A.  (32) nga Shkupi i cili sulmoi një mjek në Klinikën e Toksikologjisë. Kundër tij do...

LSDM: Qeveria e kryesuar nga LSDM-ja ndërton rend, drejtësi dhe disiplinë

"Rendi, drejtësia dhe disiplina, ndërtimi i një shteti të fortë dhe të pavarur juridik dhe sundimi joselektiv i ligjit janë prioritetet kryesore...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -