Array

"Mbulohet" Qeveria me posterë

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Aktivistët e tri partive opozitare sot kanë zhvilluar një aksion tjetër simbolik, ku në objektin e Qeverisë kanë vendosur poster ku protagonistë janë ministri i jashtëm Hashim Thaçi dhe ministri i Drejtësisë Hajredin Kuçi.

Sipas aktivistëve dostat klientelist dhe mafioz të Hashim Thaçit, përmes Hajredin Kuçit kanë mundur t’i ikin gjykimit, siç janë Ramadan Muja, Xhabir Zharku, djemtë e Adem Grabovcit, etj.

- Advertisement -

Aktivisti i Vetëvendosjes Valdrin Ahmeti tha se Këshilli Prokurorial i Kosovës është bërë një vend ku përplasen klanet mafioze të pushtetit, e ku anëtari kyç me përgjegjësi në Këshillin Prokuroial të Kosovës, është ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi. Ai shtoi “ që nga vitet e pas shpalljes së pavarësisë personi kryesore përgjegjësia ka qenë Hajredin Kuçi, sepse ai është anëtar në KPK dhe i vetmi me të drejt vetoje, ai ka pasur ndikimin kryesor në KPK edhe si ministër edhe si i dërguari i Hashim Thaçit dhe klanit mafioz e klientelist” tha Ahmeti./21MEDIA

unnamed (3)

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -