Mbrojtja e Vlladimir Pançevskit kërkoi heqjen e paraburgimit

Must Read

Uka Aliti: Dy veturat e EVN-së u dogjën njëra pas tjetrës pas mesnate

Për djegien e veturave të EVN-së, në vendngjarje ka folur edhe shefi i Njësitit të Kundëzjarrit në...

U vihet zjarri veturave në dy pikat e EVN-së në Tetovë!

Pas mesnatës, veturave të dy pikave të ndërmarrjes energjetike EVN u është vënë zjarri. Njëra veturë gjendet...

Tetovë, treni godet një veturë, lendohen dy persona

Aksident komunkacioni në fshatin Poroj. Treni godet një veturë në një vendkalim hekurudhor. Nga aksidenti të lënduar...

Avokati Petro Janura pas seancës së sotme në Gjykatën themelore Veles deklaroi se kërkojnë që t’i hiqet paraburgimi Vlladimir Pançevskit, sepse në lëndë nuk ekziston dëshmi materiale, gjegjësisht vendim gjyqësor të Gjykatës supreme që Pançevski të shkarkohet nga funksioni.

- Advertisement -

“Sot ishim dëshmitarë të asaj që ka ndodhur në sallën gjyqësore. Ka pasur shkelje flagrante të të drejtave të njeriut të të akuzuarit Vlladimir Pançevski dhe gjykatësja nuk ka dashur të deklarohet për kërkesën që të hiqet paraburgimi”, ka thënë avokati Janura.

Sipas tij, në lëndë nuk ekziston dëshmi materiale, gjegjësisht vendim gjyqësor të Gjykatës supreme sipas ankesës së Pançevsit, që do të thotë se një vendim të tillë nuk ka lëndë gjyqësore.

- Advertisement -

Në seancën e fundit më 10 korrik pasi Pançevski nuk u paraqit në gjykim, gjykatësi i caktoi paraburgim dhe u shpall urdhër arrest pas tij. Pas pesë ditëve, më 15 korrik, Pançevski vetë është paraqitur në Burgun hetues “Shkup” në shuto Orizarë.

- Advertisement -

Pançevski duhet të përgjigjet për keqpërdorimet e sistemit AKMIS. 

- Advertisement -

Latest News

U vihet zjarri veturave në dy pikat e EVN-së në Tetovë!

Pas mesnatës, veturave të dy pikave të ndërmarrjes energjetike EVN u është vënë zjarri. Njëra veturë gjendet në lagjen Potok dhe tjetra...

Tetovë, treni godet një veturë, lendohen dy persona

Aksident komunkacioni në fshatin Poroj. Treni godet një veturë në një vendkalim hekurudhor. Nga aksidenti të lënduar janë B.S 22 vjeç dhe...

Vazhdojnë negociatat mes Zaevit dhe Ahmetit, ka tone optimiste, por epilog ende jo

https://www.youtube.com/watch?v=-ywSxWeMJ28&feature=youtu.be E mori mandatin për formim të qeverisë, ndërsa ende është në bisedime për të arritur shumicën...

Kapen 10 emigrantë ilegal, ishin fshehur në një kamion transportues nga Tetova

https://youtu.be/cC08DnE97Js Doganieri i doganës së Tetovës duke bërë kontrollin rutinë në kamionët të cilët kishin ardhur për...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com