Mbi 817 mijë të vdekur nga Covid-19

Must Read

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin...

Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime ...

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i...
- Advertisement -

Numri i përgjithshëm i njerëzve të infektuar me koronavirus në botë ka shkuar mbi 23 milionë. Sipas të dhënave nga Worldometers më shumë se 817 mijë persona kanë vdekur nga Covid-19 në gjithë botën.

Numri më i lartë i vdekjeve është regjistruar në Shtetet e Bashkuara me 181 mijë e 114 viktima teksa nga fillimi i pandemisë janë infektuar 5 milionë e 915 mijë e 630 persona, transmeton tv21.tv.

- Advertisement -

Në vendin e dytë rradhitet Brazili me 115 mijë e 451 të vdekur dhe 3 milionë e 627 mijë e 217 të prekur.

India rradhitet në vendin e tretë me 58 mijë e 546 viktima dhe 3 milionë e 167 mijë e 323 të infektua.

- Advertisement -

Kujtojmë se në gjithë botën janë infektuar 23 milionë e 812 mijë e 853 persona, ndërsa 16 milionë e 363 mijë e 830 njerëz janë shëruar deri më tani. Por, janë 61 mijë e 705 persona të cilët ende janë në gjendje kritike për jetën./21Media

- Advertisement -
  • Tags
  • 4

OSBE dërgon vetëm 30 vëzhgues në zgjedhjet në SHBA

Organizata për siguri dhe bashkëpunim në Evropë (OSBE) kumtoi se në mënyrë drastike e ka zvogëluar  numrin e vëzhguesve të cilët do...

Grubi: Ideja për subvencionim nuk është vetëm për shqiptarët, por për të gjithë!

Subvecionet për bashkësitë e pakicave për momentin janë vetëm debat i cili është i hapur. Subvencionuam punësime  në investimet e huaja  në...

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i cili para dy ditëve paralajmëroi...

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të ditura pesë pikat me prioritet...

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin Bullagr, me të cilën Bullgaria...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -