Mbi 6 mijë persona të shëruar, 341 viktima nga Covid-19 në Kosovë

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Numri i total i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë ka shkuar në 10 mijë e 419. Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës  (IKSHPK) ka njoftusr se dje janë regjistruar 172 raste të reja me koronavirus.

Gjithashtu, dje janë shëruar edhe 114 persona duke e çuar në total numrin e përgjithshëm të të shëruarëve në 6 mijë e 58.

- Advertisement -

Kurse, 341 persona të prekur nga Covid-19 vdiqën në Kosovë, të cilët sipas IKShPK-së kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. Sipas IKSHPK-së, aktualisht në Kosovë janë 4 mijë e 20 raste aktive me koronavirus. /21Media 

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -