Mbi 21 milion njerëz në botë të infektuar me COVID-19

TË FUNDIT

Interi gjunjëzoi Milanin

Emocione, gola, sherr, karton të kuq, por në fund triumfon Inter. Derbi i Milanos në Kupën e Italisë vishet zikaltër...

Kosnett: Marrëveshja e Washingtonit mbetet në fuqi

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip Kosnett ka folur për marrëveshjen e Uashingtonit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim...

Donald Trump krijon zyrën e ish-presidentit në Florida

Donald Trump nuk është më president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por kjo nuk e ndalon atë të...

Thomas Tuchel do të zëvendësojë Lampardin

Thomas Tuchel është emëruar trajner i ri i Chelseat. Ai vjen në “Stamford Bridge” pas një periudhe dy vjeçare...

Biseda e parë telefonike Putin-Bajden

Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden dhe homologu i tij rus, Vlladimir Putin, për herë të parë pas zgjedhjes së...

Uebfaqja e “Uorldmeter” njoftoi se 21.030.489 njerëz në botë janë të infektuar me koronavirusin e ri.

Një milion njerëz janë infektuar në vetëm tre ditë, pasi numri prej njëzetë milion u regjistrua më 10 gusht.

Më shumë se 750.000 njerëz kanë vdekur dhe gati 14 milion janë shëruar që nga fillimi i pandemisë nga pasojat e Kovid-19. Aktualisht ka rreth 6,5 milion raste aktive dhe 64.000 të tjerë në gjendje kritike.

Më të goditur nga pandemia janë SHBA-ja, Brazili dhe India, të cilat numërojnë rastet në miliona, të ndjekur nga Rusia, Afrika e Jugut, Meksika dhe Peru.

TË NGJAJSHME