Mbi 200 ekspozues për Kongresin Botëror “Mobile” në Shangai

TË FUNDIT

Osmani jep mbështetje për grafën etnike në letërnjoftime

Edhe Bujar Osmani nga BDI ka shprehur përkrahje për grafën etnike në letërnjoftime. Në ClickPlus deklaroi se mungesa e një...

Nuk përjashtohet mundësia për bashkëpunim LSDM-BDI në zgjedhjet lokale, tha Osmani

Përvojat nga zgjedhjet paraprake dhe fakti se kemi një mandat të dytë qeverisës, janë një argument i mjaftueshëm që...

ASH-ja nuk është e përgatitur të jetë në Qeveri, tha Osmani në Click Plus

Duke folur për Alternativën dhe gatishmërinë e BDI-së që të bashkëqeverisë me të, Bujar Osmani në ClickPlus ka folur...

Alternativa në Qeveri? Osmani: Jemi të gatshëm nëse e pranon programin

Paralajmërimet e liderit të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami se po negociohet me dy deputetë të opozitës për të rritur...

Në BDI ka njerëz që kanë ambicie personale, tha Bujar Osmani në Click Plus

Zhvillimet e fundit në BDI dhe përplasjet mes eksponentëve, i ka komentuar Bujar Osmani në Click Plus. Ai e...

Më shumë se 200 ekspozues do të jenë të pranishëm në “Mobile World Congress”, që zhvillohet në Shangai, nga 23 në 25 shkurt.

Organizatori i eventit, “Gsma” bëri të ditur se do të marrin pjesë pothuajse 50 ekspozues ndërkombëtarë nga industria “mobile”, duke përfshirë kompanitë kryesore botërore si “Ericsson”, “Qualcomm” dhe Nokia”, citon “Xinhua”.

Eventi i këtij viti përmban rreth 40 fjalime dhe konferenca të ndryshme. Sipas GSMA, ekspozuesit do të shfaqin produktet e tyre më të fundit në fusha të tilla si mesazhet 5G, valët milimetër, interneti i gjërave dhe “blockchain”.

“Me masa shumë efektive të parandalimit të epidemisë dhe një ekosistem shumë të fortë mobil, Kina është aktualisht i vetmi vend në botë ku mund të mbahet MWC”, -tha Sihan Bo Chen, menaxheri i “Greater China” i Gsma.

TË NGJAJSHME