Masë paraburgimi prej 30 ditëve për 34-vjeçarin nga Kumanova

Must Read

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....
- Advertisement -

Prokuroria themelore publike Kumanovë ngriti procedurë kundër kumanovarit 34-vjeçar për vepër të kryer penale – Prodhim i palejuar dhe lëshim në qarkullim i drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve.

“I dyshuari më 27.08.2020, në Kumanovë, në mënyrë të paautorizuar për shkak të shitjes ka bartur lëndë narkotike – marihuanë. Ai, duke lëvizur me automjetin e tij “Folksvagen Sharan” e bartte drogën e fshehur në pjesën e përparme të automjetit, afër akumulatorit. Droga – marihuanë, e paketuar në një paketim me peshë prej 205,37 gramë, gjatë kontrollit të kryer nga ana e personave zyrtarë, në rrugën lokale Kumanovë – f.Haraçinë, në fshatin Umin Doll, është gjetur dhe marrë”, kumtoi Prokuroria publike.

- Advertisement -

Prokurori kompetent publik për shkak të rrezikut nga ikja e të dyshuarit, gjykatësit të procedurës paraprake pranë Gjykatës themelore në Kumanovë i parashtroi propozim për caktim ë masës së paraburgimit. Gjykata pas procedurës së zbatuar solli Vendim me të cilin personit të dyshuar i caktohet masë paraburgimi në kohëzgjatje prej 30 ditëve. 

- Advertisement -

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike,...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -