Masa kufizuese të jashtëzakonshme në Mikonos dhe Halkidiki

Must Read

Pendarovski dhe Pahor në Ohër në stërvitjen demonstruese të ekipeve speciale të Armatës

Presidentët e Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë, Stevo Penarovski dhe Borut Pahor sot e vizituan Kampin për...

Padi penale kundër 10 personave pasi që slumuan nëpunësit policorë

Më 26.09.2020 SPB - Prilep ngriti padi penale kundër 10 personave në Prokurorinë Themelore Publike - Prilep,...

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit...
- Advertisement -

Anulimi i të gjitha ngjarjeve siç janë ahengjet, tregjet dhe të ngjashme, ndalimi i tubimeve publike dhe private të më shumë se nëntë personave; maskë të detyrueshme si në hapësira të hapura ashtu edhe në të mbyllura, si dhe lejimi i katër personave në një tryezë në kafene dhe restorante, janë masat që do të hyjnë në fuqi ditën e premte në ishullin grek të Mikonos dhe Halkidikit, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Masat shtesë kufizuese u vendosën në mbledhjen e sotme në Sekretariatin për Mbrojtjen Civile të Greqisë, pas rritjes së numrit të rasteve pozitive në zona të posaçme dhe për të kufizuar përhapjen e mëtejshme të koronavirusit.

- Advertisement -

Të njëjtat masa kufizuese janë tashmë në fuqi në ishujt Paros, Andiparos dhe Poros.

Mikonos dhe Halkidiki janë pjesë e 16 rajoneve greke ku ndalimi i punës nga mesnata deri në 07:00 të mëngjesit në ambientet e hotelierisë, kafenetë dhe të ngjashme tashmë është duke u zbatuar.

- Advertisement -

Kufizimet e reja do të hyjnë në fuqi ditën e premte dhe do të vlejnë për 10 ditët e ardhshme./MIA

- Advertisement -

Pendarovski dhe Pahor në Ohër në stërvitjen demonstruese të ekipeve speciale të Armatës

Presidentët e Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë, Stevo Penarovski dhe Borut Pahor sot e vizituan Kampin për trajnim në ujë të Armatës...

Padi penale kundër 10 personave pasi që slumuan nëpunësit policorë

Më 26.09.2020 SPB - Prilep ngriti padi penale kundër 10 personave në Prokurorinë Themelore Publike - Prilep, si më poshtë: E.E (28),...

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit erdhi pasi që disa ditë...

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas kanë humbur jetën 25 oficerë

Në rrëzimin e aeroplanit ushtarak ukrainas në verilindje të vendit, në rajonin Harkov, humbën jetën të paktën 25 persona, bënë të ditur...

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, ende pa e formuar Qeverinë jep dorëheqje

Kryeministri i sapoemëruar libanez Mustafa Adib, i cili e ndërmori detyrën për t’i ndihmuar vendit të ngrihet pas shpërthimit shkatërrues në gusht...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -