Array

Marsi 2015, muajin mars më i nxehtë që prej vitit 1880

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Marsi 2015 ka qenë muaji mars më i nxehtë në planet që prej zbulimit të temperaturave në vitin 1880, njoftoi sot Agjencia amerikane oqeanike dhe atmosferike (NOAA).

“Për me tepër, periudha nga muaji janar deri në muajin mars ka qenë gjithashtu më e nxehta e regjistruar ndonjëherë”, theksoi NOAA në një raport.

- Advertisement -

“Gjatë muajit mars, temperatura mesatare në sipërfaqen e tokës dhe oqeane ka qenë 0,85 gradë Celsius më e lartë se ajo e shekullit 20”, shtoi ajo.

“Kjo është temperatura mesatare më e lartë për muajin mars që prej 1880 pasi ajo i kalon rekordet e mëparshme të vendosura në vitin 2010 me 0,05 gradë Celsius”, shtojnë studiuesit.

- Advertisement -

Në tre muajt e parë të vitit, temperatura mesatare ka qenë 0,82 gradë Celsius, shumë më e lartë se ajo e shekullit 20. Rekordi i mëparshëm për këtë periudhë daton në vitin 2002.

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -