Array

Markat që sfidojnë Facebook-un

Must Read

Dëshira e 11 vjeçarit, të shkojë në shkollë, nëna druan, personat me nevoja të veçanta s’mund t’u përmbahen protokolleve

https://youtu.be/gVh6UENnl1A Personat me nevoja të posaçme do të ulen në bankat shkollore....

Mbi 32 milion të infektuar me Covid-19, 990 mijë të vdekur në të gjithë botën

Teksa vdekjet nga korona virusi në botë po i afrohen shifrës prej 1 milion, eksperti kryesor i...

1 viktimë, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 94 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1559 testime të realizuara për të...
- Advertisement -

Facebook ka arritur një moment historik me 1.49 miliardë përdorues aktiv çdo muaj e megjithatë ka ende disa marka që e sfidojnë e prekin jetët e më shumë njerëzve në ditë. Sipas hulumtimeve të kompanisë Kantar, e cila merret me studimin e tregut në Mbretërinë e Bashkuar, 65% e popullsisë së botës zgjedhin markën e pastes së dhëmbëve Colgate, e cila mendohet se ka disa miliardë përdorues, duke sfiduar kështu shifrat e dhëna nga facebook. Një tjetër markë është ajo e Coca-Cola, e cila thotë se shet 1.9 bilion njësi nga gama e madhe e pijeve çdo ditë, në mbarë botën.

Për të shkuar në sferën dixhitale, Microsoft vlerëson se 1.5 miliard njerëz përdorin përsëritje të ndryshme të softuerit të përditshme e ka 1.2 miliardë përdorues të paketës Office. Nga ana tjjetër është YouTube, i cili ka 1 miliardë njerëz aktivë në shërbimin e tij çdo muaj.

- Advertisement -

“Së fundmi Facebook është prezantuar fuqishm përsa i përket përdoruesve, duke arritur rekord historik. E pavarësisht të gjitha markave të mësipërme, nuk ka dyshim se Facebook, është i pashembullt në botën e mediave sociale.”-shprehen autorët e hulumtimit

- Advertisement -

Dëshira e 11 vjeçarit, të shkojë në shkollë, nëna druan, personat me nevoja të veçanta s’mund t’u përmbahen protokolleve

https://youtu.be/gVh6UENnl1A Personat me nevoja të posaçme do të ulen në bankat shkollore. Ky është vendimi i fundit...

Mbi 32 milion të infektuar me Covid-19, 990 mijë të vdekur në të gjithë botën

Teksa vdekjet nga korona virusi në botë po i afrohen shifrës prej 1 milion, eksperti kryesor i Shteteve të Bashkuar për sëmundje...

1 viktimë, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 94 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1559 testime të realizuara për të dyshuar të prekur me Covid-19...

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të lartë – thonë nga NP “Ujësjellësi dhe Kanalizimi”.

Qytetarët e Shkupit pinë ujë me cilësi të pandryshuar dhe të lartë për më shumë se 60 vjet, tregojnë rezultatet e analizave...

Kosovë, 2 viktima dhe 46 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe në laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -