Maqedonia e Veriut nuk shkon në finalen e Eurovision 2022

TË FUNDIT

Maqedonia e Veriut nuk arriti të kualifikohet në finalen e Eurovision 2022, përcjell TV21. Këngëtarja Andrea me këngën e saj “Rrathët” sonte në gjysmëfinalen e dytë këndoi e 11-ta radhazi nga gjithsej 18 konkurrente.

Belgjika, Çekia, Azerbajxhani, Polonia, Finlanda, Estonia, Australia, Suedia, Rumania dhe Serbia kaluan në finale, e cila do të mbahet të shtunën (14 maj).

MARKETING I PAGUAR POLITIK