Maqedoni, 4 viktima, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 93 të shëruar

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2006 teste të realizuara, 141 persona janë diagnostifikuar me Covid-19.

Shkup-51, Kumanovë,19, Dibër-2, Shtip-15, Prilep-6, Tetovë-6, Strugë-16, Veles-2, Manastir-4, Ohër-2, Kavadarc-1, Gostivar-2, Gjevgjeli-1, Radovish-1, Probishtip-2, Makedonski Brod-2, Berovë-1, Vinicë-1, Dellçevë-1, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-2 dhe Negotinë-1.

- Advertisement -

Inistituti i Shëndetit Publik 24 orët e fundit ka regjistruar 93 pacientë të shëruar.

Shkup-25, Shtip-33, Prilep-1, Tetovë-10, Veles-2, Manastir-7, Demir Hisar-2, Makedoniski Brod-1 dhe Kërçovë-11.

- Advertisement -

Ndërkaq katër pacientë e kanë humbur betejën me virusin korona. Dy pacient nga Shkupi, një paciente nga Kumanova dhe një pacient nga Sveti Nikolla.

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -