Maqedoni, 3 të vdekur, 103 raste të reja me Covid-19 dhe 187 të shëruar

Must Read

Janë sanksionuar 513 shoferë në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrolle të intensifikuara në fushën e...

Henkok: Po përkeqësohet situata në Britani të Madhe, karantina opsioni i fundit

Ministri britanik i Shëndetësisë, Met Henkok deklaroi se është duke u përkeqësuar situata në vend dhe se...

OBSH: Numri i të infektuarve në Evropë mbi kulmin që nga marsi

Rastet e reja javore me koronavirus në Evropë e ka tejkaluar numrin e të infektuarve nga piku...
- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 912 teste të realizuara 103 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Shkup-13, Kumanovë-26, Shtip-5, Prilep-7, Tetovë-3, Ohër-2, Kavadarc-6, Gostivar-15, Gjevgjeli-2, Strumicë-1, Kriva Pallankë-2, Demir Hisar-7, Berovë-1, Vinicë-5, Dellçevë-2, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-2 dhe Negotinë-1.

- Advertisement -

Instituti i Shëndetit Publike në 24 orët e fundit ka regjistruar 187 pacientë të shëruar.

Shkup-60, Shtip-17, Prilep-4, Tetovë-12, Strugë-19, Manastir-2, Ohër-16, Kavadarc-13, Gostivar-11, Kriva Pallankë-2, Krushevë-1, Koçan-5, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-3, Berovë-3, Vinicë-10, Kratovë-1, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-2 dhe Resnjë-2.

- Advertisement -

Betejën me virusin korona e kanë humbur 3 pacientë.

- Advertisement -

Janë sanksionuar 513 shoferë në Shkup

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me kontrolle të intensifikuara në fushën e trafikut, me ç’rast gjithsej në...

Henkok: Po përkeqësohet situata në Britani të Madhe, karantina opsioni i fundit

Ministri britanik i Shëndetësisë, Met Henkok deklaroi se është duke u përkeqësuar situata në vend dhe se numri i pacientëve të hospitalizuar...

OBSH: Numri i të infektuarve në Evropë mbi kulmin që nga marsi

Rastet e reja javore me koronavirus në Evropë e ka tejkaluar numrin e të infektuarve nga piku që nga marsi, bëri të...

Mbi 30 milionë të infektuar me Covid-19 në botë

Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në të gjithë botën ka kaluar 30 milionë, sipas shifrave nga Universiteti Johns Hopkins në...

533 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit  në territorin e gjithë vendit lidhur me masën e mosmbajtjes së maskës janë regjistruar 533 shkelje, bëjnë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -