Array

Manovra të përbashkëta NATO-Ukrainë në afërsi të Krimesë

Must Read

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa

GJENDJA:  Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. FREKUENTIM: Intensiteti i...

Amy Coney Barrett e nominuar nga Trump për Gjykatën e Lartë

Presidenti amerikan, Donald Trump thuhet se do të nominojë Amy Coney Barrett, një të preferuar të konservatorëve...

Arratiset nga salla e gjyqit, polici “fluturon” poshtë shkallëve

Një i pandehur në Ohajo bëri një arratisje të guximshme nga salla e gjyqit ndërsa u dënua...
- Advertisement -

Ukraina është nikoqire e manovrave ushtarake, të cilat filluan në Detin e Zi dhe në të cilat janë të përfshira edhe forcat e NATO-s. Në këto manovra po marrin pjesë 2500 ushtarë dhe 150 automjete ushtarake, helikopterë, anije dhe tanke.

Ukraina në këto manovra ka angazhuar 1 mijë ushtarë, nëntë anije luftarake dhe tetë fluturake, ndërsa Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dërguar 1 mijë ushtarë, pesë anije luftarake, dy nëndetëse dhe gjashtë fluturake.

- Advertisement -

500 ushtarët tjerë, gjashtë anije luftarake, tri nëndetëse dhe gjashtë aeroplanë janë angazhuar nga Bullgaria, Gjermania, Greqia, Italia, Rumania, Turqia, Britania e madhe, si dhe nga Moldavia dhe Suedia, shtete këto partnere të NATO-s./21 Media/

- Advertisement -

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa

GJENDJA:  Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet nëpër rrugë të lagështa. FREKUENTIM: Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë...

Amy Coney Barrett e nominuar nga Trump për Gjykatën e Lartë

Presidenti amerikan, Donald Trump thuhet se do të nominojë Amy Coney Barrett, një të preferuar të konservatorëve socialë, për të qenë në...

Arratiset nga salla e gjyqit, polici “fluturon” poshtë shkallëve

Një i pandehur në Ohajo bëri një arratisje të guximshme nga salla e gjyqit ndërsa u dënua për një vepër të drogës....

Presidenti slloven Borut Pahor sot viziton Ohërin

Në kuadër të vizitës dyditore zyrtare në Republikën e Maqedonisë së Veriut, presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor sot do të...

Mot i ndryshueshëm me vranësira dhe me reshje të përkohshme të shiut

Moti do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira, më i freskët dhe me erë, që nga orët e mëngjesit me reshje të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -