Manchester United është afër ta shkarkojë Solskjaerin

TË FUNDIT

Manchester United duket se ka marrë vendim për ta shkarkuar trajnerin Ole Gunnar Solskjaer.

Kjo pas rezultateve dëshpëruese të ekipit në ndeshjet e fundit.

E për ta rënduar situatën akoma më shumë ishte humbja prej 4:1 ndaj Watfordit që i la “Djajtë e Kuq” akoma më larg titullit të Premier League.

Sipas raportimit të mediave britanike dhe gazetarit Fabrizio Romano, thuhet se ka ardhur nga bordi i United pas pesë orë bisedimesh të brendshme.

Ole Gunnar Solskjaer është trajner i Manchester United që nga viti 2018.

Ai në të kaluar është paraqitur edhe si lojtar.

Si zëvendësim i përkohshëm po shihen dy ish-futbollistët Michael Carrick dhe Darren Fletcher.

MARKETING I PAGUAR POLITIK