Man City një hap përpara në garën për ta marrë Messin

Must Read

Në Moskë më shumë se 60.000 vullnetarë për vaksinën ruse

Më shumë se 60.000 njerëz  u paraqitën vullnetarisht të marrin pjesë në testimin e vaksinës ruse kundër...

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë tejkaloi 31 milion

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë, sipas ueb faqes  Uorldometer (Worldometer), tejkaloi 31 milion.

Në Itali zgjedhje rajonale dhe referendum për zvogëlimin e numrit të deputetëve

Në Itali sot mbahen zgjedhjet rajonale dhe referendumi për zvogëlimin e numrit të anëtarëve në Parlament.
- Advertisement -

Në rast largimi nga Barcelona, argjentinasi, 33 vjeç, Lionel Messi, Manchester Cityn e ka si zgjedhjen e tij të parë, pasi përpiqet të bëhet pjesë e një skuadre që vërtet mund të garojë për Ligën e Kampionëve.

Mënyra e parë për të kuptuar pozicionin e tij është që projekti i ri Ronald Koeman nuk e bën atë të ndjehet rehat; ai donte Xavin në krye. Sidoqoftë ish-kapiteni nuk dëshiron të kthehet në Barcelon derisa Bartomeu është president, përcjell portali tv21.tv

- Advertisement -

Ai gjithashtu nuk e pëlqeu mënyrën se si klubi po shpërndan miqtë e tij; Suarez dhe Vidal, dhe mbase edhe Jordi Alba.

Ramon Planes tha se Barca po mundohet ta mbajë Messin, por fjalët e tij bien ndesh me lëvizjen e argjentinasit drejt City.

- Advertisement -

Klubi anglez është para ospioni i parë për Messin. Në radhë të parë sepse janë opsioni që atij i përshtatet më së miri dhe  City do ta bashkonte përsëri me Pep Guardiolën.

Barca nuk ka marrë asnjë ofertë zyrtare për lojtarin, diçka normale duke pasur parasysh situatën e kontratës dhe çështjen e klauzolës./21Media

- Advertisement -

- Advertisement -

Në Moskë më shumë se 60.000 vullnetarë për vaksinën ruse

Më shumë se 60.000 njerëz  u paraqitën vullnetarisht të marrin pjesë në testimin e vaksinës ruse kundër Kovid-19 në Moskë, deklaroi sot...

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë tejkaloi 31 milion

Numri i të infektuarve me koronavirusin në botë, sipas ueb faqes  Uorldometer (Worldometer), tejkaloi 31 milion. SHBA  është më...

Në Itali zgjedhje rajonale dhe referendum për zvogëlimin e numrit të deputetëve

Në Itali sot mbahen zgjedhjet rajonale dhe referendumi për zvogëlimin e numrit të anëtarëve në Parlament. Autoritetet lokale zgjidhen ...

Holshtajn: Në interes të Bullgarisë është të mos e bllokojë zgjerimin e BE-së në këtë rajon

Problemet dypalëshe nuk duhet të jenë pjesë e kornizës negociuese për zgjerim të Bashkimit Evropian, konsideron ambasadorja gjermane në vend, Anke Holshtajn.

Për dy ditë ujërat e zeza rrjedhin nëpër rrugët e Crniçes, banorët kanë frikë për shëndetin e tyre

Për dy ditë me radhë në vendbanimin Crniçe në Shkup, ujërat e zeza po rrjedhin nëpër rrugë. Banorët thonë se këtë problem...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -