Mal i Zi, 92% ka më pak turistë

Must Read

Tri ditë nuk kanë mbyllur sytë, familja Zeneli frikohet se çatia do të shembet

https://www.youtube.com/watch?v=RaZyjdmtWMg Kështu pikon shiu brenda në shtëpinë e Familjes Zeneli në Duqanxhik...

Alternativa kërkon BDI-ja të shkojë në opozitë, nëse të gjitha partitë shqiptare hyjnë në pushtet, Besa shkon në opozitë?!

https://www.youtube.com/watch?v=wyUtjzWdv4o Nëse të gjitha partitë shqiptare hyjnë në Qeveri, atëherë unë do...

LSDM e VMRO-DPMNE nuk tregojnë me kë flasin! Partitë politike në negociata, por pa marrëveshje konkrete

https://www.youtube.com/watch?v=-wFSjGGck1U Partitë politike filluan të negociojnë për shumicën e re parlamentare dhe...

Në Mal të Zi në kulmin e sezonit qëndrojnë pak më shumë se 15.000 turistë që është për 92 për qind më pak në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, tregojnë të dhënat e Organizatës kombëtare turistike.

- Advertisement -

Hotelierët dhe pronarët e apartamenteve turistike thonë se pothuajse i kanë përgjysmuar çmimet, me qëllim që të mbesin të paktën në zero pozitive.

Ata presin të kenë përfitim më të mirë në pjesën e mbetur të sezonit.

- Advertisement -

Në qytetin jugor të Malit të Zi Ulqin, hotelierët thonë se nuk kanë as pesë për qind të qarkullimit nga viti i kaluar. Qyteti i vjetër nuk ka qenë kaq i zbrazët me dekada.

- Advertisement -

Qyteti i vjetër i Ulqinit, përndryshe vendi më i vizituar gjatë muajve të verës, sivjet është tërësisht i shkretë. Pothuajse askush nuk kalon, restorantet janë të zbrazëta, ndërsa në muze nuk ka vizitorë, njoftojnë mediumet lokale. 

- Advertisement -

Latest News

Alternativa kërkon BDI-ja të shkojë në opozitë, nëse të gjitha partitë shqiptare hyjnë në pushtet, Besa shkon në opozitë?!

https://www.youtube.com/watch?v=wyUtjzWdv4o Nëse të gjitha partitë shqiptare hyjnë në Qeveri, atëherë unë do të loboj që Lëvizja Besa...

LSDM e VMRO-DPMNE nuk tregojnë me kë flasin! Partitë politike në negociata, por pa marrëveshje konkrete

https://www.youtube.com/watch?v=-wFSjGGck1U Partitë politike filluan të negociojnë për shumicën e re parlamentare dhe formimin e Qeverisë. Ato blejnë...

Kërçovë, bizneset e vogla drejt mbylljes, këtë vit nuk ka remitanca, shpresat i kanë tek shteti

https://www.youtube.com/watch?v=5kTwGCZRyWs Bizneset e vogla në Kërçovë rrezikojnë mbylljen nëse kriza me Covid-19 vazhdon edhe muajt në vazhdim.

Protestë ndaj përmbaruesve “Stop vjedhjeve”, paraqiten borxhe inekzistente nga banka

https://www.youtube.com/watch?v=FdThlFnhlvI Janë mbledhur përpara Ministrisë së Drejtësisë sepse mendojnë se shteti dhe institucionet shtetërore po u bëjnë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com