Makron: Terroristët nuk do ta ndajnë Francën

Must Read

Benzina lirohet për gjysmë denari, çmimi i diselit mbetet i njëjtë

Benzina dhe vaji ekstra i lehtë i lehtë për amvisëri do të bien për gjysmë denari për...

Armenia dhe Azerbajxhani me akuza të ndërsjellta për mosrespektim të armëpushimit të ri

Armenia dhe Azerbajxhani po akuzohen mes veti për shkelje të armëpushimit të tretë të arritur në Nagorno-Karabah,...

Zaev-Dimovski: Masat qeveritare janë mbështetje për sektorin privat dhe mbrojtjen e vendeve të punës

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev priti delegacionin e Lidhjes së Sindikatave...

Presidenti i Francës, Emanuel Makron e ka quajtur “sulm terrorist islamik” vrasjen e një mësuesi në periferi të Parisit.

Ai mbrëmë gjatë një vizite në vendin e sulmit në periferi të Parisit në Konflan Sent-Honor tha se njeriu që vrau një mësues të shkollës së mesme për shfaqjen e karikaturave të Profetit Muhamed për studentët “qëlloi” lirinë e shprehjes.

“Ata nuk do të fitojnë… Ne do të veprojmë”, tha Makron teksa vizitoi vendin ku ndodhi vrasja.

Duke qëndruar para shkollës së mesme, ku viktima u sulmua, Makron tha se “një qytetar u vra sot sepse ishte mësues dhe sepse ai mësonte lirinë e shprehjes”.

Sulmi ndodhi rreth orës 17:00 sipas kohës lokale gjatë të premtes.

Kjo ngjarje po hetohet nga prokurorët për terrorizëm.

Benzina lirohet për gjysmë denari, çmimi i diselit mbetet i njëjtë

Benzina dhe vaji ekstra i lehtë i lehtë për amvisëri do të bien për gjysmë denari për litër prej sonte në mesnatë,...

Armenia dhe Azerbajxhani me akuza të ndërsjellta për mosrespektim të armëpushimit të ri

Armenia dhe Azerbajxhani po akuzohen mes veti për shkelje të armëpushimit të tretë të arritur në Nagorno-Karabah, që sot hyri në fuqi.

Zaev-Dimovski: Masat qeveritare janë mbështetje për sektorin privat dhe mbrojtjen e vendeve të punës

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev priti delegacionin e Lidhjes së Sindikatave (LSM) të udhëhequr nga kryetari...

Filipçe: Mbi 85% e të vdekurve nga Covid-19 kanë pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese

Në lidhje me numrin e lartë të vdekshmërisë nga Covid-19 Ministri i Shëndetësisë thotë se shumica e pacientëve të vdekurv kanë qenë...

CMG publikon dokumentarët për 70 vjetorin e Luftës se Rezistencës

Të dielën u zhvillua në Pekin ceremonia e publikimit të serisë së veprave tematike në përkujtim të Luftës së Rezistencës dhe të...

More Articles Like This