Array

Majlinda nuk garon në Kampionatin Botëror të Xhudos

Must Read

Shkatërrohet sistemi raketor i forcave të armatosura të Azerbejxhanit

Forcat e armatosura të Nagorno Karabah e shkatërruan sistemin e lanserëve të rëndë raketor të llojit TOS-1A ...

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet...
- Advertisement -

Kampionia e Botës në Xhudo, Majlinda Kelmendi nuk do të marrë pjesë në Kampionatin Botëror që do të mbahet në Astana të Kazakistanit.

Lajmin e ka konfirmuar trajneri i saj, Driton Kuka, i cili në një postim në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se Majlinda nuk ka qenë e gatshme për Botëror shkaku i lëndimit të gjurit dhe të shpinës, transmeton Koha.net.

- Advertisement -

“Sot kemi arrit në Astana ku mbahet Kampionati Botëror. Sot mora vendim që Kampionia e dyfishtë Botërore mos të garojë në ketë garë. Majlinda sot dukej e mërzitur sepse të tillë janë Kampionët e mëdhenj duan që të japin gjithmonë maksimumin, por ajo do përgatitet për Lojëra Olimpike ku presim që të plotësoj të vetmen medalje që ende s’e ka në koleksionin e saj”, ka shkruar Kuka.

“Sivjet Majlinda pati se pari Lëndimin e gjurit e kohët e fundit të shpinëss prandaj performanca e saj sipas meje s’ka qenë ende në nivel për Botëror”.

- Advertisement -

Kuka ka konfirmuar se në këtë Botëror do të marrin pjesë Nora Gjakova për kategorinë deri në 57 kilogramë dhe Distria Krasniqi 52 kilogramë.

- Advertisement -

Shkatërrohet sistemi raketor i forcave të armatosura të Azerbejxhanit

Forcat e armatosura të Nagorno Karabah e shkatërruan sistemin e lanserëve të rëndë raketor të llojit TOS-1A  i forcave të armatosura të...

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen e drunjve më shumë frekuentohet...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit, ndërsa për këtë...

“90 mijë nxënës nuk do të fillojnë vitin shkollor”! Carovska: Nga korona nxënësit u mësuan të kyçen-shkyçen në platformë

https://youtu.be/BedF4wHNcfI Jo 40 mijë, por 90 mijë nxënës priten që nesër të mos e fillojnë vitin shkollor,...

Kuman pranon se Barcelona ka nevojë për lojtarë të rinj, por kanë vështirësi financiare

Ronald Koeman thotë se Barcelona është ende duke punuar në dy ose tre nënshkrime të tjera, por që vështirësitë financiare të klubit...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -