Lupço Nikollovski Zëvendëskryeministër për luftën kundër korrupsionit

TË FUNDIT

Interi gjunjëzoi Milanin

Emocione, gola, sherr, karton të kuq, por në fund triumfon Inter. Derbi i Milanos në Kupën e Italisë vishet zikaltër...

Kosnett: Marrëveshja e Washingtonit mbetet në fuqi

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip Kosnett ka folur për marrëveshjen e Uashingtonit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim...

Donald Trump krijon zyrën e ish-presidentit në Florida

Donald Trump nuk është më president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por kjo nuk e ndalon atë të...

Thomas Tuchel do të zëvendësojë Lampardin

Thomas Tuchel është emëruar trajner i ri i Chelseat. Ai vjen në “Stamford Bridge” pas një periudhe dy vjeçare...

Biseda e parë telefonike Putin-Bajden

Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden dhe homologu i tij rus, Vlladimir Putin, për herë të parë pas zgjedhjes së...

Sekretari Gjeneral i LSDM-së, Lupço Nikollovski është propozuar që të jetë zëvendëskryeministër për luftën kundër korrupsionit. Këtë e bëri të ditur në rrjetin social Facebook, Nikollovski duke njoftuar se është propozuar si zëvendëskryeministër për luftën kundër korrupsionit, zhvillim të qëndrueshëm dhe burimet njerëzore.

“E falënderoj për besimin kryeministrin Zoran Zaev. Që më dha një përgjegjësi të madhe, duke më emëruar në pozicionin e Zëvendëkryeministër për luftën kundër korrupsionit, zhvillim i qëndrueshëm dhe burimet njerëzore.

Ne duhet të ecim përpara nuk duhet të ndalemi. Do të luftojmë së bashku dhe do të sjellim ndryshime”, shkruan Lupço Nikollovski në Facebook.

TË NGJAJSHME