Array

Lunaçek kërkon hetim më të thellë ndaj misionit të EULEX-it

Must Read

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...
- Advertisement -

Lunaçek kërkon hetim më të thellë ndaj misionit të EULEX-it

Raportuesja e BE-së për Kosovë, Ulrike Lunaçek thotë se raporti që nuk gjeti prova mbi korrupsionin në EULEX, është vetëm hapi i parë që do duhej bërë në hetimin e këtij misioni.
Anëtarja e Parlamentit Evropian thotë se një hetim i plotë mbi këtë mision duhet bërë, në mënyrë që të zbulohen detaje të tjera, transmeton Indeksonline.
“Ky raport është hap i drejtë, por pyetje të rëndësishme mbesin pa përgjigje”, ka thënë Lunaçek përmes faqes së saj në internet.
Ky dokument në mënyrë të qartë refuzon akuzat se misioni i EULEX-it në Kosovë mund të jetë përfshirë në korrupsion të organizuar.
“Pres edhe nga anëtarë të Parlamentit Evropian që shumë pyetje të tjera të qartësohen duke kërkuar transparencë të plotë kundrejt kësaj çështjeje”, ka shtuar Lunaçek.21 Media

- Advertisement -

Përfundoi ndeshja Shkëndija – Tottenham

Ndeshja e shumë pritur mes Shkëndijës dhe Tottenhamit ka përfunduar 1:3 për mysafirët. Në minutën e 5 të ndeshjes...

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -