Array

Lulzim Guhelli në krye të UAFK, Çelaj e Sheremeti dorëhiqen

TË FUNDIT

Interi gjunjëzoi Milanin

Emocione, gola, sherr, karton të kuq, por në fund triumfon Inter. Derbi i Milanos në Kupën e Italisë vishet zikaltër...

Kosnett: Marrëveshja e Washingtonit mbetet në fuqi

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip Kosnett ka folur për marrëveshjen e Uashingtonit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim...

Donald Trump krijon zyrën e ish-presidentit në Florida

Donald Trump nuk është më president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por kjo nuk e ndalon atë të...

Thomas Tuchel do të zëvendësojë Lampardin

Thomas Tuchel është emëruar trajner i ri i Chelseat. Ai vjen në “Stamford Bridge” pas një periudhe dy vjeçare...

Biseda e parë telefonike Putin-Bajden

Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden dhe homologu i tij rus, Vlladimir Putin, për herë të parë pas zgjedhjes së...

Në mbledhjen e rregullt të Kuvendit të Unionit të Artistëve të Filmit (UAFK),kryetari Lirak Çelaj dhe sekretari (anëtar i kryesisë) Kushtrim Sheremeti, për shkak të angazhimeve të tyre në postet e tyre politike të emëruar ditë më parë, dhanë dorëheqje nga funksionet e tyre në këtë union por që vazhdojnë të jenë anëtarë të rregullt në UAFK.

Në po këtë mbledhje kuvendi i UAFK-së bëri zgjedhjen e kryetarit dhe të kryesisë së re si vijon: kryetar Lulzim Guhelli, anëtarë të kryesisë Luan Kryeziu, Hazir Haziri, Kastriot Abdyli dhe Selatin Ademi.

Kjo kryesi do të ketë mandatin 4 vjeçar.

TË NGJAJSHME