LSDM i bën thirrje Mickosit të japë dorëheqje

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

LSDM-ja nëpërmjet një kumtesë për media tha se VMRO-DPMNE-ja dhe Mickoski pas humbjes zgjedhje e arrijnë kulmin e çorientimit personal.

Katastrofa politike e Mickoskit bazohej në atë që ai nuk kishte qëndrim për çështjet më të mëdha politike të rëndësishme për shtetin. Por, prej mbrëmë Mickoski shkel në një fenomen të ri negativ dhe ai është harrimi ose shkelja ndaj fjalës personale. Në mes të përballjes televizive, vetë pohoi se është kundër Qeverisë teknike sipas Modelit të Përzhinës, që dje përmes kumtesës partiake të kundërshtojë në paralajmërimin për shfuqizimin e Qeverisë së Përzhinës.

- Advertisement -

Si duket tek Mickoski ka problem të ri, përveç që nuk dihet politikat, ekonomia dhe energjetika, ka filluar edhe të harrojë dhe të shkelë ndaj punëve kyçe të cilat vetë ai publikisht i ka thënë.

Është koha që Mickoski, drejtohu, shiko në sy dhe përkujto në premtimin tënd para zgjedhjeve – politikanët janë të mëdhenj aq sa kanë qëndrim qartë të definuar dhe po aq sa qëndrojnë në fjalën personale. Humbja jote është e madhe Mickoski, realizoje premtimin tënd të madh – dorëheqje, – thonë në kumtesën e LSDM-së.

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -