Array

Londra do të ndihmoj në ndalimin e fluksit të imigrantëve në Mesdhe

Must Read

Në një minierë kineze për shkak të helmimit me monoksid karboni vdesin 16 minatorë

Gjashtëmbëdhjetë persona e humbën jetën si rezultat i helmimit me monoksid karboni në një minierë për thëngjill...

Protesta të reja në Bjellorusi, Tihanovskaja do të inaugurohet në mënyrë simbolike si presidente

 Protesta të reja priten sot përgjatë Bjellorusisë, ku aktivistët iu bëjnë thirrje banorëve që të dalin në...

Zvicra në referendum voton për lëvizjen e lirë me BE-në

Zvicra sot voton në referendum nëse do ta shkëpusë marrëveshjen e BE-së për lëvizjen e lirë të...
- Advertisement -

Britania e Madhe propozoi sot anije ushtarake dhe helikopterë për të ndihmuar evropianët për të ndaluar fluksin e imigrantëve që tentojnë të kalojnë Mesdheun, njoftoi kryeministri, David Cameron.

“Ashtu si gjithmonë, Britania e Madhe do të japë ndihmën e saj”, konfirmoi me një ton luftarak, Cameron, pas mbërritjes në samitin e jashtëzakonshëm evropian thirrur pas tragjedisë tjetër në Mesdhe, ku si pasojë humbën jetën 800 persona.

- Advertisement -

“Dëshiroj të ofroj sot ‘HMS Bulwark, një prej luftaanijeve më të mëdha britanike, tre helikopterë dhe dy anije patrullim”, shtoi ai.

Drejtuesit evropianë do të kalojnë në rishikimin e një plani veprimi prej 10 pikash nga Komisioni Evropian.

- Advertisement -

Në një minierë kineze për shkak të helmimit me monoksid karboni vdesin 16 minatorë

Gjashtëmbëdhjetë persona e humbën jetën si rezultat i helmimit me monoksid karboni në një minierë për thëngjill në Kinën Jugperëndimore, kumtuan autoritetet...

Protesta të reja në Bjellorusi, Tihanovskaja do të inaugurohet në mënyrë simbolike si presidente

 Protesta të reja priten sot përgjatë Bjellorusisë, ku aktivistët iu bëjnë thirrje banorëve që të dalin në rrugë, pas inaugurimit të Aleksandër...

Zvicra në referendum voton për lëvizjen e lirë me BE-në

Zvicra sot voton në referendum nëse do ta shkëpusë marrëveshjen e BE-së për lëvizjen e lirë të njerëzve. Ithtarët...

Osmani në Bruksel në takime me Borellin, Varhejin dhe përfaqësues tjerë të lartë të institucioneve të Bashkimit Evropian

"Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, nga dita e nesërme do të realizojë vizitë pune dy ditore në Bruksel, ku do...

Tërmet në Greqi, ndjehet edhe në pjesët juglindore të vendit

 Rrjeti sizmologjik telemetrik me pikë në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, i mbajtur nga Observatori sizmologjik në kuadër të Fakultetit matematiko-natyror...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -