Lleshaj konfirmon largimin e tij si Ministër i Punëve të Brendshme të Shqipërisë

Must Read

Pakoja e 4 e masave që peshon 350 milionë euro përfshin mbështetje të sektorëve dhe kategorive të qytetarëve më të goditur

Pakoja e katërt e masave ekonomike që peshon 350 milionë euro është vazhdimësi e tri pakove të...

Banorët e Sarajit i dorëzojnë stufat e vjetra me drurë dhe naftë

Në Komunën e Sarajit sot filloi aksioni i madh ekologjik i Qytetit të Shkupit dhe Qeverisë për...

Pendarovski dhe Pahor në Ohër në stërvitjen demonstruese të ekipeve speciale të Armatës

Presidentët e Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë, Stevo Penarovski dhe Borut Pahor sot e vizituan Kampin për...
- Advertisement -

Ministri i Shqipërisë, Sandër Lleshaj ka konfirmuar largimin nga detyra e ministrit të Brendshëm.

Këtë gjë ai e ka thënë gjatë një takimi në Vlorë ku ka prezantuar forcat e reja “Shiponja” Lleshaj  tha se nuk posti nuk është i përhershëm dhe se është e sigurt që nuk do të jetë më ministër.

- Advertisement -

“Nuk do jem i përhershëm në qeveri, është e sigurt se nuk do të jem më ministër. Asnjë nuk është i përhershëm në një post”, tha Lleshaj.

Ai foli edhe për punën e OFL-së dhe goditjen e krimit në vend, si dhe kultivimin e kanabisit.

- Advertisement -

“Në Vlorë, janë me qindra prona, pasuri të krimit që tashmë janë sekuestruar dhe pritet për to vendimet gjyqësore, dhe më pas do të vihen në funksion të popullit. Është një histori suksesi e cila jep mesazhin e qartë të goditjes fatale ndaj krimit. Vlora nuk kryeson më listat e prodhimit dhe kultivimit të kanabisit. Kultivimi i kanabisit ka marr goditje të mëdha në të gjithë vendin, një prej tyre është edhe Vlora ku shihet fare qartë tek sasia e lëndëve narkotike të sekuestruara” u shpreh ai.

Përmirësim të të gjithë indikatorëve të cilët masin performancën e punës së policisë.  Qëllimi është  luftës e vendosur kundër krimit. Ndaj është nevojë e dorës së parë që policia të jetë e pajisur, e trajnuar etj. Ndërkohë sfida e re do të jetë luftimi krimit edhe aty ku nuk ka qenë traditë e fortë. Kryesisht në fushën e krimit kibernetik dhe krimit ekonomik.

- Advertisement -

Ndërsa ftoi të rinjtë e diplomuar në sektorët përkatës ti bashkohen radhëve të policisë Më herët në aktivitetin e mbajtur në Vlorë Dr i përgjithshëm i policisë së shtetit, në prezantimin e strukturës së e re “Shqiponja”, ishte i pranishëm edhe kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu. /Oranews

- Advertisement -

Pakoja e 4 e masave që peshon 350 milionë euro përfshin mbështetje të sektorëve dhe kategorive të qytetarëve më të goditur

Pakoja e katërt e masave ekonomike që peshon 350 milionë euro është vazhdimësi e tri pakove të mëparshme dhe është sublimim i...

Banorët e Sarajit i dorëzojnë stufat e vjetra me drurë dhe naftë

Në Komunën e Sarajit sot filloi aksioni i madh ekologjik i Qytetit të Shkupit dhe Qeverisë për dorëzimin e stufave të vjetra...

Pendarovski dhe Pahor në Ohër në stërvitjen demonstruese të ekipeve speciale të Armatës

Presidentët e Maqedonisë së Veriut dhe Sllovenisë, Stevo Penarovski dhe Borut Pahor sot e vizituan Kampin për trajnim në ujë të Armatës...

Padi penale kundër 10 personave pasi që slumuan nëpunësit policorë

Më 26.09.2020 SPB - Prilep ngriti padi penale kundër 10 personave në Prokurorinë Themelore Publike - Prilep, si më poshtë: E.E (28),...

Manastir, protestë kundër brutalitetit të policisë

Qytetarët e Manastirit sot protestuan kundër brutalitetit të policisë. Kjo protestë nga manastirasit erdhi pasi që disa ditë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -