Llalla: Hapja e çështjes Shkup-Sofje nuk është e drejtë, Bullgaria do të dështojë në këtë gjë!

TË FUNDIT

Mick Schumacher pjesë e ekipit “Haas”

Mick Schumacher, djali i kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, pritet të jetë pjesë e...

Qeveria miraton tekstin e Projekt-Ligjit për Agjencinë e Intelegjencës

Qeveria sonte në seancën e saj të 24-të e miratoi tekstin e Projektligjit për Agjencinë e Inteligjencës.

Dua Lipa dominon në nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021”

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë botërore, dominon në nominimet e “Grammy Awards 2021”.

Zvicër, sulm në një supermarket, policia nuk përjashton “motive terroriste”

Një grua zvicerane sulmoi dy gra të tjera, njërën me thikë, në një supermarket në Llugano, në...

Kinë, gjenden gjurmë virusi në paketimet në Dongguan

Autoritetet shëndetësore në qytetin Dongguan, në provincën kineze të Guangdong, zbuluan se dy kampionë të paketimeve ushqimore...

Historiani Arben Llalla në Click Plus në TV21, thotë se nuk është e drejtë hapja e çështjes mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë.

Sipas Llallës Bullgaria do të dështojë.

“Maqedonia, Shqipëri dhe Kosova janë interesa amerikane dhe amerikanët do të jenë ato që do ta detyrojnë edhe Greqinë edhe Bullgarinë edhe Gjermania do të jetë ajo që do t’i detyrojë që sa më pak dhimbje të kalojë për veto se nuk është e drejtë kjo veto e Bullgarisë në këtë kohë të caktuar sepse Bullgaria kishte 25 vite kohë që mund ta shantazhonte Maqedoninë”, u shpreh historiani Arben Lllalla në Click Plus në TV21.

https://www.facebook.com/tv21hd/videos/1084216252013475

TË NGJAJSHME