Liverpuli u dakordua me Baernin për Tiago Alkantarën

TË FUNDIT

Baern Munihi do t’i lejojë lojtarit të mesfushorit Tiago Alkantarës të zhvendoset  në Liverpul. Sipas “ESPN”, të dyja klubet janë dakorduar për transferimin e spanjollit 29 vjeçar.

Paraprakisht ishte publikuar se Liverpuli tashmë i ka dakorduar kushtet personale me lojtarin e mesfushorit dhe punon në finalizimin e marrëveshjes.

Tiago është pjesë e përbërjes së Baernit tashmë shtatë sezone dhe në këtë periudhë ka fituar tituj gjermanë, por asnjëherë nuk arriti të triumfojë në LK. Ai ka marrëveshje për edhe një vit me “bavarianët”.

Këtë sezon Tiago ka regjistruar 3 gola dhe 2 asistime në 36 ndeshje të luajtura në të gjitha ndeshjet.

error: Content is protected !!