Liverpool-Milan, formacionet zyrtare

TË FUNDIT

Stadiumi “Anfield Road” do të jetë arena ku do të ballafaqohen dy ndër skuadra më të trofeshme evropiane Liverpooli dhe Milani.

Skuadra italiane do të jetë pa dyshen e rëndësishme Bakayoko dhe Zlatan Ibrahimovic kurse te Liverpooli mungojnë Elliot, Firmino dhe Williams.

Ndeshja starton nga ora 21:00 dhe të dy skuadra tashmë i kanë publikuar formacionet zyrtare:

Liverpool: Alisson, Arnold, Matip, Gomez, Robertson, Fabinho, Keita, Jota, Salah, Origi.

Milan: Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Kessie; Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao; Rebic.