Lionel Messi do të qëndrojë në Barcelonë

Must Read

Kuman pranon se Barcelona ka nevojë për lojtarë të rinj, por kanë vështirësi financiare

Ronald Koeman thotë se Barcelona është ende duke punuar në dy ose tre nënshkrime të tjera, por...

“Qenush i Putinit”, “Kloun” dhe “gënjeshtar”. Debat i nxehtë mes Trampit dhe Bajdenit

https://youtu.be/geq0UKmXvYU “A do ta mbyllësh gojën njeri? kjo nuk është në frymë...

U ndërpre seanca ku në rend dite ishin vendimet për gjendje të jashtëzakonshme, vazhdimi do të ricaktohet

Kuvendi sot e filloi seancën, në rend dite të së cilës ishin pesë vendimet për shpalljen e...
- Advertisement -

Golashënuesi kryesor i Barcelonës, Lionel Messi, thotë se do të qëndrojë në Barcelonë sepse është “e pamundur” për çdo skuadër të paguajë klauzolën e tij të lirimit dhe ai nuk dëshiron të përballet me “klubin që e don” në gjykatë.

Argjentinasi, 33 vjeç, i dërgoi një faks Barcës të martën e kaluar duke thënë se ai donte të ushtronte një klauzolë në kontratën e tij e cila ai tha që e lejoi atë të largohej falas, transmeton tv21.tv

- Advertisement -

Megjithatë, Barcelona dhe La Liga thanë që klauzola ka skaduar dhe ai mund të largohet vetëm për çmimin 700 milionë euro.

“Mendova dhe isha i sigurt që isha i lirë të largohesha”, tha Messi për Goal.

- Advertisement -

“Unë i thashë presidentit dhe, mirë, presidenti gjithmonë tha se në fund të sezonit mund të vendosja nëse doja të shkoja ose nëse doja të qëndroja dhe në fund ai nuk e mbajti fjalën e tij. Tani unë do të vazhdoj në klub sepse presidenti më tha se mënyra e vetme për t’u larguar ishte të paguante klauzolën 700 milionë dhe se kjo është e pamundur”, u shpreh ai.

33 vjeçari ju bashkua Barcelonës nga akademia e Neëell’s Old Boys në verën e vitit 2000, derisa 13 vjeçari u rrit në klubin Barcelonës duke u bërë legjendë e klubit.

- Advertisement -

- Advertisement -

Kuman pranon se Barcelona ka nevojë për lojtarë të rinj, por kanë vështirësi financiare

Ronald Koeman thotë se Barcelona është ende duke punuar në dy ose tre nënshkrime të tjera, por që vështirësitë financiare të klubit...

“Qenush i Putinit”, “Kloun” dhe “gënjeshtar”. Debat i nxehtë mes Trampit dhe Bajdenit

https://youtu.be/geq0UKmXvYU “A do ta mbyllësh gojën njeri? kjo nuk është në frymë të një presidenti”, tha Xho...

U ndërpre seanca ku në rend dite ishin vendimet për gjendje të jashtëzakonshme, vazhdimi do të ricaktohet

Kuvendi sot e filloi seancën, në rend dite të së cilës ishin pesë vendimet për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak...

2 viktima, 194 raste të reja me Covid-19 dhe 158 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1697 teste të realizuara 194 persona janë diagnostikuar me virusin korona.

Pendarovski: Gjendjet e jashtëzakonshme janë sjell me konsensus politik

Kabineti i presidentit të shtetit Stevo Pendarovski ka reaguar pas paralajmërimit të deputetëve të VMRO-DPMNE-së se nuk do të votojnë për konfirmimin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -