Array

Limaj në RTV21: Vendi do të shkojë shpejt në zgjedhje të parakohshme

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka bindjen se shumë shpejt vendi do të shkojë në zgjedhje.

Ai ka thënë se nuk ka argumente që kjo qeveri të vazhdojë.

- Advertisement -

“Besoj që shumë shpejt që vendi do të ketë zgjedhje të parakohshme”, tha Limaj në emsionin Argument Plus te RTV21.

Limaj ka thënë se protesta po bëhet për të kërkuar përkrahjen e qytetarëve për të ndryshuar këtë gjendje, teksa ka shtuar se nuk ka protestë më të madhe se sa prezenca dhe shëtitja në shesh.

- Advertisement -

Limaj ka ripërsëritur së krerët e Qeverisë po përdorin gjuhë e cila në vetvete përmban kërcënim për qytetarët.

I pari i Nismës, po ashtu u rikujtoi opozitarëve premtimet e bëra në fushatë.
“Mos i harroni premtimet që janë bërë në fushatë elektorale. Asnjëra nga këto, jo që nuk realizohet, por nuk ka shans për një gjë të tillë”, tha ai.

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -