Likovë, policia gjen hashish, arrestohet dileri i drogës

Must Read

EULEX bastisë zyrat e OVL-UÇK-së

Zyrat e OVL-UÇK-së janë rrethuar dhe janë bastisurë nga zyrtarë policorë të EULEX-it. Aty janë parë disa...

Ministri i Drejtësisë Mariçiq dënon sjelljen brutale të policisë ndaj romëve

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq e dënoi sjelljen brutale të policisë ndaj grupit të romëve dhe pret ...

Në Zyrën doganore “Tabanoc” në një automjet transportues janë gjetur tetë persona

Në Zyrën doganore “Tabanoc”, efektivë të policisë nga Stacioni policor “Tabanoc” gjetën dje tetë emigrantë në pjesën...
- Advertisement -

Sektori për Punë të Brendshme- Kumanovë ka dorëzuar padi penale kundër A.M (45) nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të dyshimit se ka kryer vepër penale “prodhim i paautorizuar dhe shitje në treg të drogave narkotike, substanca psikotrope dhe pararendës “.

– Më 01.09.2020 në një rrugë lokale në zonën e fshatit Nikushtak, komuna e Likovës, zyrtarë policorë kanë kryer kontroll tek personi i denoncuar dhe ka gjetur dhe konfiskuar drogën narkotike hashash me peshë prej 306 gramëve.

- Advertisement -

Pas një procedure para Gjykatës Themelore në Kumanovë, u dërgua në
në Burgun Kshanje.

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

EULEX bastisë zyrat e OVL-UÇK-së

Zyrat e OVL-UÇK-së janë rrethuar dhe janë bastisurë nga zyrtarë policorë të EULEX-it. Aty janë parë disa policë të cilët janë futur...

Ministri i Drejtësisë Mariçiq dënon sjelljen brutale të policisë ndaj romëve

Ministri i Drejtësisë Bojan Mariçiq e dënoi sjelljen brutale të policisë ndaj grupit të romëve dhe pret  aksion të shpejtë dhe të...

Në Zyrën doganore “Tabanoc” në një automjet transportues janë gjetur tetë persona

Në Zyrën doganore “Tabanoc”, efektivë të policisë nga Stacioni policor “Tabanoc” gjetën dje tetë emigrantë në pjesën e pasme të një kamioni...

Mariçiq: Do të hartohet ligj mbi gjendjen e jashtëzakonshme dhe ushtarake

Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq, në konferencën e sotme për shtyp paralajmëroi për ligjin mbi gjendjen e jashtëzakonshme dhe gjendjen ushtarake, duke...

Menduh Thaçi do ta ndihmojë “Besën” të formojë grup parlamentar?

Kreu i PDSH-së dhe deputeti i vetëm i kësaj partie në Parlament, Menduh Thaçi, mund të jetë deputeti që mund të ndihmojë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -