Lideri i Republikanëve në Dhomën përfaqësuese: Tramp është përgjegjës për sulmin në Kapitoll

TË FUNDIT

BE: Do t’i detyrojmë kompanitë farmaceutike ta respektojnë marrëveshjen për dërgesë

Bashkimi Evropian do t’i detyrojë të gjitha kompanitë farmaceutike, me të cilat ka nënshkruar marrëveshje, ta respektiojnë pjesën e...

Mbyllet një lokal në Gazi Babë, punonte jashtë orarit të lejuar

Mbrëmë në ora 21:50 minuta, gjatë kontrollit në një objekt hotelierik në rajonin e Gazi Babës, nga ana e...

Osmani: Nuk ka Evropë të fuqishme pa Ballkan të fuqishëm

Ideja evropiane paraqet frymëzim për zgjidhjen e çështjeve të hapura në rajon. Maqedonia e Veriut është shembull i ndritshëm....

Qeveria gjermane përcaktoi disa vende me rrezik më të lartë për shkak të Covid-19

Pasi të premten Qeveria gjermane përcaktoi disa vende si me rrezik më të lartë për shkak të Kovid-19, prej...

Ndjehet tërmet në Ohër, epiqendra në Liqenin e Ohrit

Një tërmet me magnitudë 2.7 të shkallës Rihter është regjistruar mbrëmë në rajonin e Ohrit. Sipas të dhënave, tërmeti u...

Lideri i Republikanëve  në Dhomën përfaqësuese amerikane Kevin Mekarti, në debatin e sotëm  për impiçment të presidentit, vlerësoi se Donald Tramp është përgjegjës për sulmin  mbi Kapitollin, por edhe se revokimi i tij do të ishte gabim.

“Presidenti është përgjegjës për sulmin e turmës mbi Kapitollin. Ai sulm ishte jodemokratik, joamerikan dhe kriminel”, tha Mekarti.

Megjithatë,  ai thotë se revokimi i tij vetëm do të shkaktojë  ndarje të mëtutjeshme në SHBA dhe  u bën thirrje deputetëve të fokusohen në bashkimin e amerikanëve

TË NGJAJSHME