Lëkundje tërmeti gjatë natës në Shqipëri dhe Greqi, nuk raportohet për dëme apo të lënduar

Must Read

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e...

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus...

Lëkundje të forta sizmike janë ndjerë në Shqipëri pak pas mesnatës. Një tërmet më magnitudë 4.6 i shkallës Rihter u regjistrua në orën  01:25 të së enjtes.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare EMSC në Shqipëri, thellësia fokale e tërmetit vlerësohet 5 km, ndërsa epidendra e tij ishte 29 km në jugperëndim të Elbasanit.

- Advertisement -

Ndërkohë sipas IGJEUM magnituda ishte 4.5 ballë me thellësi 20 km në veriperëndim të qytetit Cërrik.

Ministria e Mbrojtjes thotë se nga komunikimi me Policinë e Shtetit dhe me Mbrojtjen Civile në Prefekturën Elbasan, nuk raportohen dëme apo probleme të ndryshme.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në qytetet e Elbasanit, Lushnjes, Tiranës e Durrësit.

Lëkundje tërmeti mëngjesin e kësaj të enjteje janë ndjerë edhe në perëndim të Lefkadas, në Greqi.

Mediat greke shkruajnë se tërmeti ishte me magnitudë 4.1 i shkallës Rihter.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare EMSC, tërmeti ndodhi 11 km në perëndim të Lefkadas dhe thellësia fokale ishte 15.8 km./oranews

  • Tags
  • 3

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do të vizitojë Maqedoninë

Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti të premten do ta vizitojë Maqedoninë e Veriut. Këtë e bëri të ditur zëvendëskryeministri i parë dhe...

Bislimi: Bullgaria gjithnjë ka qenë në anën e gabuar të historisë

Historiani Muzafer Bislimi në Click Plus në TV21, tha se Bullgaria gjithmon ka qenë në anën e gabuar të historisë.

Ratkoceri: Bullgaria nuk do të kërkojë ndryshime Kushtetuese!

Nga pala bullgare nuk është bërë presion për ndryshime Kushtetuese – tha Arben Ratkoceri në Click Plus në TV21.

Në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë – tha Ratkoceri në Click Plus

Gazetari Arben Ratkoceri nëpërmjet emsionit Click Plus sugjeroi që në komisionin maqedono-bullgar të ketë edhe shqiptarë. https://www.facebook.com/tv21hd/videos/3307059782663361

Llalla: Hapja e çështjes Shkup-Sofje nuk është e drejtë, Bullgaria do të dështojë në këtë gjë!

Historiani Arben Llalla në Click Plus në TV21, thotë se nuk është e drejtë hapja e çështjes mes Maqedonisë së Veriut dhe...

More Articles Like This