Lebron vazhdon të “thyejë” rekorde

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Lebron Xhejms nuk planifikon të japë indikacion për një fund të mundshëm të karrierës së tij të shkëlqyer. Lideri 35-vjeçar i Los Anxheles Lejkers shënoi një sezon “dabël-dabël” me një mesatare prej 25.3 pikë dhe 10.2 asistime për lojë, pasi hyri në rekordet e Ligës edhe një herë.

Për herë të parë në karrierën e tij, Xhejms e drejtoi sezonin me më shumë asistime për lojë në sezon me 10.2 (rekord personal) dhe gjithashtu u bë lojtari i vetëm në histori që shënoi mesatare prej 25.0+ pikë dhe 10.0+ asistime për lojë në moshën mbi 30 vjeç. Mbreti është gjithashtu asistenti më i vjetër i NBA ligës për një sezon.

- Advertisement -

Dhe jo vetëm kjo. Ky është sezoni i 17-të radhazi i Lebron në të cilin ai shënoi të paktën 1.500 pikë. Në këtë mënyrë, ai u barazua me legjendën Karim Abdul-Xhabar, i cili gjithashtu ka 17 fushata radhazi me të paktën 1.500 pikë.

Ekipi i tij përfundoi numër 1 në Konferencën Perëndimore me rezultatin 52-19 dhe tashmë është duke pritur për fituesin e serisë mes Portland Trejlblejzers dhe Memfis Grizlis ,për të filluar udhëtimin e tyre drejt titullit. 

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -