KVF “Uskana” nga Kërçova në përgatitje për sezonin e ri

Must Read

Stadiumi i qytetit gati për lojën e madhe, qytetarët ndeshjen Shkëndija vs Tottenham do ta shohin përmes ekraneve

https://youtu.be/MpdlHHXwuac “Jemi në stadiumin e kryeqytetit në Shkup,...

Ibrahimoviç pozitiv me Covid-19

Zlatan Ibrahimović ka rezoltuar pozitiv për Covid-19 pas një raundi të dytë të provave të shtupave përpara...

Kërçova në hall me mbeturinat, Nuredini tregon ligjet, por jo planet për menaxhim të mbeturinave!

https://youtu.be/C_SE9LiDgp4 Kërçovarët prej dekadash përballen me problemin e mbeturinave.
- Advertisement -

Klubi i volejbollit “Uskana”  nga Kërçova, me intensifikim vazhdon  pothuajse një muaj  me përgatitjet  për sezonin e ri të kampionatit  kombëtar  në volejboll për femra.

  • Klubi ynë  përveç asaj që filloi me përgatitje për sezonin e ri para një kohe të caktuar,  ne prej sot filluam  edhe me regjistrimin e  volejbollistëve të rinj prej grupmoshave të  ndryshme gjegjësisht kategoritë  të cilët duan të merren me këtë sport, thotë kryetari i klubit Bashkim Mehmeti.

Qëllimi është si klub relativisht i ri  këtë sezon të jetë me prezantim më dinjitoz sepse konsiderojmë që tani gradualisht e marrim fizionominë e klubit serioz”, konsideron Mehmedi.

  • Shtylla e ekipit është ruajtur dhe atë me volejbollistët të cilët kryesisht janë rritur në klubin tonë, por do të bëjmë përpjekje  të sjellim disa përforcime eventuale, edhe pse  kështu jemi të gatshëm të bëjmë garë dijitoze në kampionatin e ri, por jam i vetëdijshëm  se shumë punë do të varen edhe nga mjetet financiare që do t’i kemi në dispozicion si klub”, shton Mehmedi./MIA
- Advertisement -

Stadiumi i qytetit gati për lojën e madhe, qytetarët ndeshjen Shkëndija vs Tottenham do ta shohin përmes ekraneve

https://youtu.be/MpdlHHXwuac “Jemi në stadiumin e kryeqytetit në Shkup, këtu sonte në ora 20...

Ibrahimoviç pozitiv me Covid-19

Zlatan Ibrahimović ka rezoltuar pozitiv për Covid-19 pas një raundi të dytë të provave të shtupave përpara ndeshjes së sotme kundër Bodø...

Kërçova në hall me mbeturinat, Nuredini tregon ligjet, por jo planet për menaxhim të mbeturinave!

https://youtu.be/C_SE9LiDgp4 Kërçovarët prej dekadash përballen me problemin e mbeturinave. Në çdo fshat, lagje dhe...

5 muaj që ka filluar projekti, asnjë centimetër asfalt në autostradën Shkup – Bllacë

https://youtu.be/9RIpQhNhkbA Më 18 maj nisën punimet për autostradës Shkup – Bllacë. U gërrye një pjesë e tokës,...

2 viktima, 152 raste të reja me Covid-19 dhe 126 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1630 testime të realizuara 152 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -